| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am 20 de ani si sunt cu prietenul meu de aproximativ jumatate de an si ma gandeam sa imi incep viata sexuala cu el pentru ca tin enorm la el, el la mine, si chiar nu e un tip care sa isi bata joc.e mai timid si a avut contact sexual cu o singura fata inainte de mine desi are 24 de ani.ideea este ca suntem doi poli opusi in privinta constitutiei...el are 1.96, eu 1 56 si lasand la oparte inaltimea cu care m-am mai obisnuit cat de cat, are penisul foarte gros de nici nu il pot cuprinde cu doua degete si ma sperie ingrozitor.imi este teama ca nu vom putea avea contact sexual pentru ca eu sunt mica in intregime, inclusiv acolo jos unde nu imi intra deocamdata niciun deget si ustura ingrozitor la orice atingere in interior.pe langa acest lucru,mi-a facut o singura data un oral de am facut o infectie super urata acolo jos iar la ginecolog am murit de durere cand mi-a prelevat secretie pentru teste si mi-a spus ca am si himenul elastic pentru ca nu s-a fisurat deloc cand a umblat el. nu imi mai arde de nimic cand vad atatea probleme si obstacole in cale, si infectii practic din nimic.si sensibilitatea mea exagerata, marimea penisului lui..deja imi fac griji ca ne vom desparti pentru ca nu gasesc o solutie sa pot avea contact sexual cat de cat normal mai ales eu fiind virgina... o sa ma distruga efectiv cand incercam

24 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sexul se face doar in cadrul casatoriei, nu pierzi nimic daca te păstrezi virgină pina in noaptea nuntii, ai doar de cîstigat daca tu i ti păstrezi virginitatea ca pe un cadou pretios de la cineva drag, virginitatea ca si copilăria este o etapă cu care nu te m ai intilnesti niciodată, văd multe intrebari puse de fetite de 12-15 ani care doresc sa i si înceapă viata sexuală, La 12 ani sa incepi viata sexuală? Si atunci copilăria si tot ce tine de aceasta etapă pînă la adolescență cui ramîne? Ele vor sa sara niste etape care sunt importante, corpul uman nu se maturizează peste noapte, este nevoie de ani de zile ca un copil sa devină un adult/ă din toate punctele de vedere, fizic psihic si sexual. Revenind la tema ta virginitatea, este usor sa o pierzi cu oricine, dar gîndeste te daca chiar merită acel cineva cu care i ti pierzi virginitatea, acest cadou minunat, tu zici ca te sperie dotarea lui sexuală, penisul e mare etc, tu ai o teamă că el in loc sa i ti provoace plăcere i ti va provoca durere, si sigur asa va fi, deoarece mintea ta este blocată la ideea că doare, orice atingere a lui acolo in zona intimă doare, pînă si un sex oral te a durut, dar ce a facut de te a durut? A folosit degetul? A împins prea tare? Sigur nu este el persoana potrivită pentru tine care esti o fată delicată si sensibilă din cap pină in tălpi, cred ca si acolo te ar durea daca ti ar face masaj prea dur, ti ar rupe degetele. Asa ca nu gresesti cu nimic daca m ai astepti si nu te grabesti cu sexul, ai doar 20 de ani, nu ai 60.

| CristianaMaria a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Eu inteleg perfect ceea ce zici si chiar sunt de acord dar ideea este ca eu nu vreau sa ma casatoresc de acum...am o facultate de 6 ani fara rezidentiat si alte cele, nu vreau casatorie asa rapid ca sa am de cine divorta mai apoi. vreau sa ma rezolv pe plan profesional si sa am evident si o relatie dar vreau sa ne cunoastem mult timp, nu sa ma arunc si sa regret dupa si sa ne despartim prin tot felul de formalitati pentru ca poate descoperim ca nu suntem compatibili si nu mai merge.si atunci, in concluzie, ce sa fac? sa stau acei 2-3 sau n ani cat testez compatibilitatea noastra fara sa facem nimic? e greu sa ajungi la 23, 24, 25 de ani virgina pentru ca incepe si corpul sa ceara, si sa nu mai vorbim de nevoile barbatului care nu e piatra nici el.nu stiu ce sa spun...eram perfect de acord cu treaba asta in trecut deoarece oamenii se casatoreau la varste foarte fragede gen bunica mea la 18 ani, strabunica mea de exemplu la 14 ani.nu stiu daca erau dispusi sa astepte pana la 25-26 de ani asa sfinti daca stii cum zic..am stat si m-am gandit mult la treaba asta dar am constatat ca e vorba si de sanatate, de ceva ce corpul cere, de ceva ce e benefic organismului in unele cazuri (am o prietena foarte buna care nu a mai facut de un an din cauza ca s-a despartit de iubit si are dereglari hormonale cumplite, ciclu de 2-3 ori pe luna, noduli la sani etc.3 ginecologi i-au spus acelasi lucru, ca este dereglata din cauza lipsei contactului sexual).
Sunt sincer confuza.singurul lucru care m-a tinut sa nu fac treaba asta a fost Dumnezeu pentru ca asta aud in biserica si cred ca e un pacat dar multe situatii imi demonstreaza contrariul.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru CristianaMaria):

Stie macar saracul baiat ca trebuie sa stea dupa fundul tau 7 ani pana la casatorie pentru ca tu inca ai mentalitatea de om al pesterii? CUM naiba in secolul 21 mai cred oamenii in rahaturile care se aud in biserica, nu stiu. Dar poate esti masochista si vrei sa ajungi ca prietena ta cu multe dureri ca na, asa zice popa. Chiar daca nici macar popa nu face ce zice el.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ce are de castigat indoctrinatule daca ajunge la 30 de ani virgina? O sumedenie de dureri, plus un divort garantat pentru ca e posibil ca cel cu care se casatoreste sa nu fie compatibil cu ea in pat? Vai de tine.

| CristianaMaria a răspuns (pentru UnBroken2016):

Tu macar ai inteles de vreau sa zic sa te prefaci? ca sa nu zic altceva.cristi a zis sa ma pastrez si am zis frumos ca nu pot pentru ca nu mai sunt vremurile vechi in care oamenii se casatoreau virgini pentru ca se casatoreau super devreme si nu era mare lucru.citeste cu cap si vorbeste dupa

| UnBroken2016 a răspuns (pentru CristianaMaria):

Fata draga, prostia avanseaza. In trecut toti se casatoreau dupa maxim un an si ii inteleg. Cand iubesti pe cineva, este absolut natural sa vrei si sex. Dar in ziua asta vad prostia asta peste tot cum ca trebuie sa astepti vreo 4 -8 ani pana la casatorie, vezi domne sa va °cunoasteti bine °. Imi e mila de oamenii de genul.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru CristianaMaria):

Stai asa, acum 2 luni ziceai ca nu ai iubit si acum ai iubit de 6 luni. Care minciuna e adevarata pana la urma?

| CristianaMaria a răspuns (pentru UnBroken2016):

Am fost cu el inainte, nu ne-am inteles, nu am luat in serios relatia si ne tot certam si impacam.in opinia mea eram singura happy

| UnBroken2016 a răspuns (pentru CristianaMaria):

Atunci cauta altul pe care sa il calaresti. Cu asta nu vad un viitor prea stralucit. Sau poate il vrei pe asta ca o are mare, alegerea ta. Vezi dupa sa nu dai in depresie cand va despartiti. Religioasa fiind, nu cred ca ai un caracter prea puternic.

| CristianaMaria a răspuns (pentru UnBroken2016):

O doamne...inteleg ca aici e plin de oameni imbecili.sau copiii prostuti cum zici tu, dar nu trebuie sa iti versi nervii si furia pe toti.cred ca sunt cat de cat ok, sunt virgina la o varsta foarte ok, nu m-am frecat de 100 ca altele, am un prieten cu care sunt intr-o relatie, deci nu e de pe strada luat si nu cred ca am facut ceva atat de rau.acum ne intelegem bine, nu ne mai certam deloc, chiar e fain baiatul.singura mea nelamurire era daca voi putea avea contact sexual normal cu el, nu am omorat pe nimeni ca am intrebat.mersi oricum de sfaturi pe care le dai in felul tau.si nu caut baieti dotati chiar deloc, eu m-as multumi lejer cu un mediocru mai ales la inceput, tocmai de asta eram si ingrijorata cand am vazut cum e la el.nu ma cataloga in categoria "fetitelor vesele" pentru ca nu e cazul happy. mersi

| Giulia97Anna a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ba da! Poti sa pierzi multe! Daca nu se potrivesc din punct de vedere sexual? Ce fac? Imediat dupa nunta divort? Asa ca pleaca cu gandirea ta comunista!

| Giulia97Anna a răspuns (pentru CristianaMaria):

Si eu am avut pauza 9 luni si aveam dereglari hormonale de nu stiam ce e cu mine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De aia exista lubrifiant si preludiu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Singura modalitate de a iti largi treptat, putin cate putin largimea canalului vaginal este asa numita "degetica" care trebuie inceputa cu 1 deget si progresiv trecut la folosirea a 2 degete sau a unor obiecte care sa poata fi introduse fara aprovoca dureri mult prea mari. Procedand astfel in cateva sapatamani sau luni vei reusi sa intinzi muschii circulari ai vaginului care momentan sunt rigizi (si din acest motiv opun o rezistenta extrema si foarte dureroasa la intindere), dar vor deveni tot mai elastici pe parcursul reprizelor de masturbare si la un moment dat penetrarea va deveni posibila cu adevarat. In caz contrar totul va deveni un... calvar. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Cu multa rabdare din partea amandurora, veti reusi sa faceti sex fara durere.

| Lioana a răspuns:

Faptul ca iti faci atat de multe griji, e un semn ca nu trebuie sa incepi nimic cu el. Nu te grabi! Chiar daca in epoca in care traim nu mai pare important sa te mariti virgina, e o alegere foarte buna pentru cine reuseste asta. Candva iti vei da seama de ce.

| CristianaMaria a răspuns (pentru Lioana):

Ma gandeam serios la treaba cu virginitatea pana la casatorie dar apoi am zis ca nu are sens...adica nu vreau sa ma casatoresc asa tanara, mai am o facultate de 6 ani de facut plus ca trebuie sa cunosti bine omul inainte de pasul acesta si acum sincer vorbind..nu ai cum sa stai ani in sir cu el doar sa va priviti

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ete na, unde era ultima virgina a planetei.Acum serios vorbind,vaginule se dilata astfel incat sa acomodeze orice marime de penis,din gama de oameni normali,desigur. Daca o ia usurel asa,centimetru cu centimetru, o sa reuseasca.Din moment ce nu ai incercat, orice presupunere pe care o faci tu, este doar o teorie bazata pe frica. Obligatoriu prezervativ, usurel ca nu te alearga cineva si o sa reuseasca.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Imi si imaginez figura ei...

https://goo.gl/dCHgdJ

| UnBroken2016 a răspuns:

O luati incet incet, nimeni nu a zis ca trebuie sa ti-o bage toata din prima secunda. Foloseste mult lubrifiant. Si ai grija la preludiu, daca a mai facut sex ar trebui sa stie el ce sa faca.

| Staind a răspuns:

Te pot largi altii cu penisul mai putin gros.
Dupa revii la prietenul tau.
It's only fair.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vaginul a fost gandit in asa fel incat sa fie zona de tranzit pentru vreo 4 kg de carne. Ii va incapea si mana acolo, nu numai penisul. De fapt, poate sa si aplaude dupa vreo 5 minute...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Vaginul a fost gandit..."? Trebuie sa treci pe proteina vegetala, cat mai repede!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cand ironia si sarcasmul meu devin prea mult pentru tine, incearca sa-ti musti, usor, varful limbii. Si apoi nu mai scrie nimic timp de vreo 10 minute.