| Afrodita_9380 a întrebat:

Heloo tpu..pt fetebig grinde luni dimi ma ustura ingrozitor vezica cand urinez plus ca imi curge si sange...desi nu st pe stop.ce sa fac?sadsad...contact sexual am avut acum 3 4 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adina77 a răspuns:

Nu te lua dupa farmaciste, poate fi o infectie urinara severa, si poate trebuie dubla antibioterapie.
Daca nu te duci, pe langa Nolicin 2 pe zi, 1 la 12 ore, mai ia si Nospa, dar si un antiinflamator.sad

5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Fugi repede la doctor. Poate ai o infectie urinara. Faptul ca este cu sange inseamna ca nu poti sa mai stai asa.

| Adina77 a răspuns:

Buna!
De urgenta la doctor, hematuria, adica sange in urina este urgenta medicala!
Nici nu-ti mai trebuie bilet de trimitere.
Succes!

| Afrodita_9380 explică (pentru Adina77):

Am fost la farmacie si mi-a recomandat nolicin 400 mg si sa ma spal cu ceai de galbenele..sa vad cum ma simt peste 2 3 zile.sad

| Azµre a răspuns (pentru Afrodita_9380):

Ciprinol 500 Mg este mai bun și scapi într-o zi de sangele din urină. Du-te la doctor mai bine numai lua tot felul de medicamente poate fi altceva. Ai grija de tine!

| Adina77 a răspuns (pentru Afrodita_9380):

Nu te lua dupa farmaciste, poate fi o infectie urinara severa, si poate trebuie dubla antibioterapie.
Daca nu te duci, pe langa Nolicin 2 pe zi, 1 la 12 ore, mai ia si Nospa, dar si un antiinflamator.sad

| Afrodita_9380 explică:

Ma simt putin mai bine..usturimea nu mai e asa "profunda" sa spunlaughing.iar sangerarea e mai putina...dar cred ca am sa incerc si cu ciprinol. oricum mersi frumos:*