| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani si sunt intr-o relatie cu un baiat de 6 luni. Sunt inca virgina, iar el nu. La inceputul relatiei i-am spus ca inca nu sunt pregatita si m-a inteles. Intre timp am inceput sa simt ca vreau sa imi incep viata sexuala cu el. Problema mea este ca sunt putin speriata ca nu voi stii ce sa fac, ca nu il voi putea satisface. ce sfaturi mi-ati putea da?

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Doar fa-o

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Traieste clipa si momentul. restul vine de la sine...
Nu te duci cu lectia invatata ca la scoala...
O seara buna happy

| MishuD a răspuns:

Ai 20 de ani si esti virgina, timpul "asteptarii" a trecut draga mea. Fa-ti curaj si fa-o, ai de recuperat experienta! Si experienta nu o poti ave decat... experimentand.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ar trebui sa fii deloc impacientata din moment ce esti virgina. Este de la sine inteles ca nu poti avea nici cea mai mica experienta sexuala. Orice baiat mai ales unul care are deja o oarecare experienta sexuala, va intelege si va sti cum sa procedeze fiindca nici nu va astepta sa faci ceva din proprie initiativa. Vei putea sa-i transmiti afectiunea ta prin mangaieri cat mai tandre si eventual chiar si cate un sarut pe parcursul actiunii. Succes si dezvirginare cat mai usoara!

| Emilian65 a răspuns:

Daca tu nu stii ce sa faci, lasa-te pe mana lui ca te invata el ce sa faci.

| kandaraki a răspuns:

Te lasi pe mana lui si atata tot, nu vei sti cum e decat cand vei face dragoste, iar chestia asta cu frica e deja o gluma veche.

| Alicezzz a răspuns:

Experienta o capeti in timp!
Asa ca lasa'l pe el sa te faca sa te simti bine si sa te ghideze pentru inceput pentru ca are experienta si important ca pe viitor sa poti comunica deschis cu el si sa iti spuna ce isi doreste in pat cu tine.

| kavasaki99 a răspuns:

La inceput stai intinsa pe spate n ai ce face altceva. pe viitor o sa te inveti sa il satisfaci. la final probabil ii poti face o felatie, mult noroc.

| amyleemuffly03 a răspuns:

Chiar daca ai 20 de ani e prea devreme, lasa sa ma mai treaca un pic de timp, pentru ca ai ajuns virgina pana la anii astia si poate o sa iti para rau dupa daca o faci cu persoana grestita, lasa sa mai treaca vreo 2 - 3 luni ca sa il cunosti mai bine, nu te arunca ca vaca la bou (nu e o jicnire )

| Creierash a răspuns:

Buna. Desi mi se pare cam devreme acum (dupa abia 6 luni de relatie), voi presupune ca te-ai decis in privinta asta.
In privinta satisfacerii:
- Ai grija la igiena
- Epileaza-te (daca nu ai facut-o)
- Restul lasa pe mana lui. Asa cum la vals, baiatul conduce fata si ea ii urmeaza pasii, si in acest domeniu tu vei vedea ca inveti din mers. Pur si simplu lasa-l pe el sa te invete. A! Nu iti face probleme despre "satisfactie". Chiar nu ai de ce sa iti faci griji. Atata timp cat nu ai ales ultima gorila din jungla, prietenul tau, ca orice baiat care se respecta, va aprecia intentia ta. Nu se pune problema de "oare il satisfac?". Chiar nu ai de ce sa iti faci griji in privinta asta. (ca o mica gluma, baietii nu dai note, ei vor doar sa simta, nu e pe "admis/respins").