| SweetPrinces a întrebat:

am 23 ani de cateva zile nu stiu ce se intampla cu sanii mei parca pe zi ce trece cresc tot mai mari si sunt tari, ce poate fi? insarcinata nu sunt ca iau anticonceptionale pls

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anticonceptionalele nu te protejeaza 100%, asa ca o sarcina nu este exclusa cu certitudine.
Sanii, insa, nu cresc numai de la sarcina, ci si de la efectul unor dezechilibre hormonale, eventual al unor anticonceptionale nepotrivite. Cel mai bine este sa faci un test de sarcina si apoi sa te duci la ginecolog.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poţi rămâne şi cu pilule însărcinată.
Consultă un medic ginecologic şi un endocrinolog pentru dozările hormonale.
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Si eu cred ca e posibil sa fie un efect secundar de la anticonceptionale luate cu alte medicamente si de multi ani folosite! Sau doar te-ai ingrasat si esti inainte de menstra asa ca ar fi normalwinking

| catthshshshs a răspuns:

S-ar putea sa iti vina menstruatia.Sau daca ai indoieli ca ai fi insarcinata, fa un test.Simpluwinking

| CevaNormal a răspuns:

Tre sa-ti vina ciclul menstrual happy, dupa aia o sa revina la marimea normala

identitate
| identitate a răspuns:

Sanii cresc atunci cand te ingrasi si scad cand slabestihappyE de la anticonceptionale.Iti spun din experienta (nu am luat eu, iubita mea rolling on the floor ). Cand esti insarcinata sanii sunt ultimele indicii pentru ca abia la sfarsit te pregatesti pentru alaptarehappy. Ai alte simptome la inceput si nu ai cum sa te inseli.happy

| smartalogu a răspuns:

Din punct de vedere al fetelor, poate fi o problema. Nu ma pricep prea bine, dar iti recomand sa vezi un medic specialist. Din punct de vedere al baietilor, ar trebui sa te simti mandra. O sa te placa mai mult asa big grin.

| yellowalien a răspuns:

De cat timp iei anticonceptionale? poate fi un efect secundar al lor. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ni-i arati tot degeabawinking

| miro a răspuns:

Pai un test ar fi usor de facut trebuie sa ai mare grija ceva ceva se intampla. si daca nu esti gravida ar trebui sa mergi la medic oricum BAFTA si daca o sa fi mamica BUCURIE CAT MAI MARE