| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 16 ani si am o mica problema... Vara asta am cunoscut un baiat de 19. Ne-am cunoscut din intamplare printr-o prietena comuna si intre noi s-a legat aproape imediat o prietenie. Dupa 3 zile a trebuit sa plec din orasul unde l-am cunoscut si de atunci nu l-am mai vazut. La fiecare ora imi trimitea sms-uri si vorbeam cu el la telefon zilnic. La scurt timp, schimbam vorbe mari precum "Te iubesc!", el chiar spunandu-mi de mai multe ori "Te doresc"... toate aceatea in contextul unei relatie pe care multi ati putea-o cataloga drept prematura happy deci... a trecut timpul de atunci... eu am plecat in Spania (unde traiesc), si de atunci la fiecare minut cum ma prinde conectata pe mess imi scrie. Chiar ajunsesem sa ma plictisesc de el. Si acum vreo 3 saptamani am descoperit facebook-ul unui prieten (pe care l-am cunoscut vara asta) si de atunci am vorbit de multe ori. El e foarte timid, sunt sigura ca ii place de mine pentru ca o prietena de incredere mi-a spus ca a vorbit cu el. Adevarul este ca eu de cand l-am vazut pentru prima oara mi-a placut enorm, si l-am vazut mereu ca pe o "tinta imposibila". Ei bine, acum e acum... primul continua la fel de pisalog, asa ca, am terminat-o cu el. Parca vrand sa ma doara si mai tare mi-a spus doar "Inteleg" si "sa stii ca vei ocupa intotdeauna un loc in inima mea". De multe ori m-am gandit ca am facut o mare greseala lasandu-l doar pentru ca ma plictisisem de relatie, si m-am simtit destul de rau. Acum... nu stiu ce sa fac, sa ma intorc cu primul, sau, daca alesul este al 2-lea big grin cum sa fac sa-i dau de inteles ca imi place de el? (Eu sunt perfectul exemplu de fata care asteapta ca baiatul sa-i spuna primul, si cred ca asta ar cam trebui sa se schimbe...). Numai bine! happy Pentru un raspuns folositor dau funda! big grin

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Alege-l pe cel de care nu te plictisesti si pe care il placi

| madycumada a răspuns:

Daca exista si un al 2-lea pretendent, sa zic asa, nu te intoarce la primul, mai ales daca te plictiseste.

| Cosmin1I a răspuns:

Presupun ca ai mai auzit asta, dar al doilea nu exista daca tineai la primul. Faptul ca i-ai ignorat gandurile si avansurile din prima ii da o oareca stare de nesiguranta acelui baiat:p ..as zice MACAR sa ii dai de inteles ca il placi.

| alixD a răspuns:

Eu iti zic sa iti "asculti inima". Incearca si cu al doilea nu ai ce sa pierzi daca si el te place.Bft multa :*