| Miha_8192 a întrebat:

Am avut contact sexual neprotejat(la a3a zi dupa ciclu) la sfarsitul lunii iunie.In luna iulie si august mi-a venit ciclu normal(la 28 zile) desi a durat mai putin 4 zile, de obicei 6.Luna asta imi intarzaie de 5 zile... pot sa fi insarcinata?(Mentionez ca de atunci nu am mai avut nici un contact sexual dar de o saptamana sunt foarte balonata si ma dor sanii). Poate fi vb.de o sarcina chiar daca 2 luni am avut ciclu normal sau doar o intarzaiere? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| nely19 a răspuns:

NU clar nu, este vorba de o mica raceala asta cauzeaza intodeauna intarzierea cm`ului, sa-ti explic dc:inainte si dupa 10 zile dupa terminarea cm`ului nu ramai, iar sanii ti s`au facut asa pentru ca trebuie sa-ti vina.

Eu zic sa consulti un medik ginecolog, sa-ti recomande niste anticonceptionale si asa poti face oricand fara griji

fundita?:*:*

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata. Poate doar bolnava, ceea ce este semnificativ mai rau. Fa totusi un test de sarcina (de verificare) si du-te neaparat la ginecolog.

| foxi a răspuns:

Nu poate fi sarcina! E intarziere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si fa-ti un ecograf Miha!

| Miha_8192 explică:

Multumesc:*! M-am gandit si eu ca nu am cum sa fiu dar cineva mi-a zis ca e posibil orice chiar si in primele zile dupa ciclu...si cum nu prea am experienta in asa ceva, aveam aceasta teama.Am sa mai astept cateva zile si daca nu imi vine o sa consult un medic.(desi nu am fost niciodata la ginecolog:-s:-s)

| Miha_8192 explică:

In luna august am avut o infectie puternica in gat(tot in perioada ciclului) si am luat antibiotice 10 zile. Poate fi asta cauza intarzaieri de acum, a antibioticelor? Multumesc.

| Miha_8192 explică:

In dimineata asta am facut un test de sarcina si a iesit negativ. M-am linistit in sfarsit...Cand am cumparat testul am intrebat. o pe doamna de acolo daca la o raceala sunt aceleasi simptome ca la o sarcina si mi-a spus ca da.Lucrul asta nu il stiam.Si mi-a zis ca daca este vorba de raceala exista medicamente care se pot da si fara reteta. Ce sa fac acum? Sa imi iau ceva de la farmacie? Nu ma pot duce la ginecolog acum. Multumesc