| anonimxenotome a întrebat:

Buna. Am avut ultimul contact neprotejat fără ejaculare pe 28 iulie. Menstruatia a venit pe 11 august care a durat 5 zile, fara nimic anormal. Insa acum nu am nici un simptom ca ar veni..credeti ca as putea fi însărcinată? Mentionez ca pe la sfarsitul lunii august am avut acele scurgeri pe care le aveam de obicei in zilele de ovulație.

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Mai asteapta cateva zile, poate este o dereglare a ciclului menstrual. Daca nu iti vine in cateva zile, fa un test de sarcina la 21 de zile de la ultimul act sexual. Acesta iti va indica daca esti sau nu gravida.

| Anuskaa a răspuns (pentru Emilian65):

Ultimul act sexual a fost pe 28 iulie, poate sa faca testul a trecut de mult 21 de zile. happy

| Teo29 a răspuns:

Daca ai avut menstruatie, nu esti gravida. Pe viitor nu o mai faceti neprotejat

| Anuskaa a răspuns:

Din moment ce ai avut menstruatie nu poti fi insarcinata, poate fi o delegrare hormonala, pentru linistea ta, fa un test de sarcina dar o sa iasa negativ, stai linistita.

| Anonim5695 a răspuns:

Daca ai avut menstruatie, imposibil sa fi ramas gravida dupa actele dinaintea menstruatiei. Menstruatie= fara bebe.