| anonim_4396 a întrebat:

Am avut contact sexual pe data de 01.11. 2015. Am folosit doua prezervative și a treia oară am facut-o fără. Nu s-a terminat în mine. Menționez ca am menstruatia neregulata. Înainte luam ac și îmi venea regulat dar acum nu mai iau. Normal azi trebuia sa mi vina ciclu. Dar nu mi-a venit încă. Ce pot sa fac? Sa iau un test? Aștept răspuns. Mulțumesc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fix ultima data cand existau spermatozoizi prin uretra v ati gasit si voi sa nu va protejati?

| corbulalbrosu a răspuns:

In data de 01.11. 2015 erai chiar la sfarsitul zilelor de menstruatie, in consecinta chiar si in cazul unui ciclu menstrual neregulat probabilitatea formarii si instalalarii unei sarcini este extrem de mica chiar si in cazul in care partenerul ar fi ejaculat in vagin. Deoarece nu poti sti, nici macar estima data inceperii menstruatiei in cazul in care ciclul este neregulat, rezulta ca nu poti spera ca rezultatul unui test de sarcina efectuat in aceste zile sa fie corect. Singurul lucru ce-l poti face in aceasta situatie este sa stai linistita si sa astepti sa-ti inceapa menstruatia deoarece existenta unei sarcini teoretic este imposibila. Multa sanatate.

| neutrino a răspuns:

Testul se face dupa 21 de zile. Pana atunci, roaga-te sa fie bine.