| Francesca298 a întrebat:

Va rog, am nevoie de cateva pareri.
Deci luna trecuta am avut 2 contacte sexuale neprotejate, insa prietenul meu a ejaculat la baie. Aveam dubii ca as fi insarcinata din cauza faptului ca am facut-o neprotejat insa duminica mi-a venit menstruatia, mi-a tinut normal cat imi tinea si de obicei adica 3-4 zile. Apoi ieri am avut un contact sexual protejat insa in timpul contactului sexual mi-a curs sange. De la ce este acel sange? Apoi azi dimineata am vazut ca am cateva(putin de tot) scurgeri maronii.
Ce se intampla?! Va rog cateva pareri.
Multumesc frumos tuturor!

Răspuns Câştigător
| aniohetova a răspuns:

Nu cred ca e o sarcina. Oricum nu te speria. Asta te impiedica sa gandesti logic. Du-te la un consult gineocologic, nu pentru a depista o sarcina neaparat, dar secretiile maronii pot fi intalnite si in unele infectii. Curaj! Nu e capat de lume! Fii puternica si totul o sa fie bine. in primul rand, schimba-ti gandirea. Sarcina e putin probabil sa fie. Daca ai un ciclu de 28 de zile si sa zicem ca actul sexual a avut loc in a 5-a, a 6-a zi, teoretic nu erai la ovulatie. La ovulatie esti in zua 14 +/- o zi, din prima zi, pentru un ciclu de 28 de zile. Pentru 32 se aplica in a 16 zi si tot asa. Asta daca e regulat. Mai asteapta sa vezi daca secretia persista si daca da, la o saptamana de la acel contact fa-ti un test de sarcina, desi e putin probabil, dar doar pentru siguranta ta. Sangerarea care apare atunci cand esti insarcinata nu apare la toate femeile si apare la o distanta mai mare de cateva zile de la ciclu menstrual. Capul sus! O sa fie bine. Si pe viitor, protejeaza-te happy

12 răspunsuri:
| aniohetova a răspuns:

Ai avut si dureri in timpul actului sexual sau cand urinezi? Poate si o senzatie de usoara durere in abdomen, mai exact spre partea inferioara?

| Francesca298 explică (pentru aniohetova):

Nu am avut nici un fel de dureri sad.
Sunt disperata nu stiu ce sa cred, imi e foarte teama ca e vorba de o sarcina. sad

| Francesca298 explică (pentru aniohetova):

Va multumesc din suflet!
As dori sa vorbim in privat, se poate?

| aniohetova a răspuns (pentru Francesca298):

Normal ca se poate happy

| Francesca298 explică (pentru aniohetova):

Adaugati-ma va rog pe messenger : d_cocco16

| aniohetova a răspuns (pentru Francesca298):

Nu cred ca e o sarcina. Oricum nu te speria. Asta te impiedica sa gandesti logic. Du-te la un consult gineocologic, nu pentru a depista o sarcina neaparat, dar secretiile maronii pot fi intalnite si in unele infectii. Curaj! Nu e capat de lume! Fii puternica si totul o sa fie bine. in primul rand, schimba-ti gandirea. Sarcina e putin probabil sa fie. Daca ai un ciclu de 28 de zile si sa zicem ca actul sexual a avut loc in a 5-a, a 6-a zi, teoretic nu erai la ovulatie. La ovulatie esti in zua 14 +/- o zi, din prima zi, pentru un ciclu de 28 de zile. Pentru 32 se aplica in a 16 zi si tot asa. Asta daca e regulat. Mai asteapta sa vezi daca secretia persista si daca da, la o saptamana de la acel contact fa-ti un test de sarcina, desi e putin probabil, dar doar pentru siguranta ta. Sangerarea care apare atunci cand esti insarcinata nu apare la toate femeile si apare la o distanta mai mare de cateva zile de la ciclu menstrual. Capul sus! O sa fie bine. Si pe viitor, protejeaza-te happy

| buzeduulci a răspuns:

Parerea mea e ca nu ti s-a terminat menstruatia. thinking

| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

Tovarasul tau are sange in p...doar la propriu

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Sângerarea respectivă şi scurgerile maronii se datorează faptului că ai făcut sex imediat după terminarea menstrei şi vaginul se CURĂŢĂ de sângele menstrual rămas.

Totuşi, având în vedere că ai făcut şi sex NEPROTEJAT, ar fi indicat să faci 2 teste de sarcină CORECTE, aşa cum explicam într-un răspuns pe care ţi l-am dat anterior.

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
| BlitzLikeXd a răspuns:

Este ca ramai insarcinata daca n-ai facut sex neprotejat si iti vine menstruatia si esti insarcinata si sa ai griija sa-ti cumperi perzervative si iubifrant Funda?