| Sanusperiniciodatalamaibine a întrebat:

Buna!
Am avut o discutie cu iubitul meu pe chestia cum ca ma deranjeaza ca vorbeste cu alte tipe de pe un site cu care isi da intalnire..plus de asta le acorda mai multa atentie decat mie.Mi-a spus ca sunt eu "paranoica" si ca nu are de ce sa ma deranjeze atata timp cat nu face nimic "gresit". Dupa ce am discutat cu el dimineata,seara am vazut niste conversatii cu el si cu o tipa si s-au vazut imediat dupa ce au discutat.Mie nu mi-a spus nimic despre asta. Azi am vazut o alta conversatie cu el si cu una in care-i spunea aleia sa se vada in seara asta, insa ea a refuzat pe motiv ca are treaba si a ramas sa se vada cu ea marti, zi in care mi-a spus ca ne vom vedea noi doi oh go on...
Eu ce sa cred?
Ma simt ca dracu.Tremur toata. Niciodata nu i-am gresit cu nimic.De ce *** spune ca nu ar renunta la mine si ca nu vrea sa ne despartim,insa efectiv isi bate joc de mine prin chestiile astea. Poate sunt eu paranoica, insa imi este prea greu sa cred ca el vrea decat sa stea pe o banca si sa vorbeasca despre viata s.a oh go on.
Sunt satula.Ma simt ranita in ultimul hal, vazandu-l cum ma minte..desi stie ca am parola de la id lui. Pentru ce tine acele conversatii? Doar ca sa ma faca pe mine sa o termin mai repede cu el? Multumesc.

8 răspunsuri:
| Marijuana a răspuns:

Care e prostu` in situatia asta? El ca-si bate joc si tu ca inca mai esti cu el. Pai mai fata daca el se intalneste cu altele, rolul tau unde mama naibi mai e? Si lui i se si pare normal si zice ca esti tu paranoica? :o OMG daca eram eu in locul tau pana in momentu` de fata nu scapa macar neinjurat si trimis de unde a venit. Ce naiba n`ai orgoliu? Nu vezi ca`ti spune anumite lucruri in asa fel incat tu sa crezi ca esti aia nebuna careia i se pare ca e ceva in neregula cu ce face el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunaaa :d Parca ai postat tot asa o problema despre conversatiile lui si acum cateva zile thinking
Daca il vezi ca te trateaza in ''asa hal'', nu da cu băţu dupa mine, dar. de ce te mai amagesti singura stand cu el? E destul de greu dar, asta e viata cand te atasezi de fustangii.
Chiar tu ai spus ca il cunosti foarte bine si nu ar iesi cu o fata numai ''sa se plimbe''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cu dus intors situatia. Odata, e vorba doar de niste site-uri, conversatii virtuale, porcarii de genul. Virtual = 0. Relatia voastra se fundamenteaza pe ceva si acel ceva este dorinta fiecaruia. (nu increderea, cum ar zice unii). Pur si simplu tine de dorinta fiecaruia, ce vrea, ce nu vrea. De exemplu tu poti sa ii spui baiatului ca te deranzeaza asta. E la libera ta alegere. Daca nu ii spui, inseamna ca situatia iti convine, daca ii zici urmeaza sa iti spuna si el dorinta lui. Daca el se apara si spune ca nu e nimic in ceea ce face, lasa-l si cauta pe altcineva. O persoana care nu te satisface emotional pe cat iti doresti, e doar un "consumator de aer", ca sa zic asa.
Pe scurt: Cand nu iti place ceva discuta cu persoana care iti provoaca repulsia. Daca persoana respectiva nu intelege ca esti deranjata, nu are rost sa cotinui de dragul unui motiv pe care il gasesti la moment.

| χƒяυмυѕιкαχ a răspuns:

Iubita ..asculta bine ala nu te merita si e un idiotul ca face asta ..parerea mea nu plange nu trebuie sa suferi pentr unu ca el care te insala (cred) dar ascultama pe mine scumpa uital si cauta altu ca sunt multi care te merita si lasa-l pe idiotul asta sa sa intalneasca cu curvele lui de pe net... scuze ca vorbesc asa.te pup si nu are rost sa te consumi pentru el.

| Sanusperiniciodatalamaibine explică (pentru χƒяυмυѕιкαχ):

Iti multumesc mult...si eu mai bine decat oricine stiu ca nu ma merita, dar inca ceva din mine nu ma lasa sa ma despart odata de el..am suferit enorm acum cateva luni in urma unei altei relati, dar in urma careia am amintiri frumoase, relatie a ramas o prietenie.Nu vreau sa sufar iarasi si sa cad in depresie ca altadata.

| χƒяυмυѕιкαχ a răspuns (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

Dr nu ramane cu el pentru ca nu te merita si daca ramai cu el mai mult o sa te indragostesti mai mult de el si cand vei vrea sa te desparti de el va fi mai greu... nu te merita atat iti spun ai grija de tine esti o fata ff frumoasa si nu te merita o sa-ti gasesti sigur alt prieten cae tine sincer la tine si nu te va minte... succes te pup

Răspuns utilizator avertizat
| capusha a răspuns:

Multumesc pentru ce?