| catalinfrancezu a întrebat:

Buna am avut o relatie de aproape 5 ani de zile eu am fost primul prietena al ei de 2 ani aproape stateam impreuna si acum 3 luni am plecat in strainatate la munca si cu o luna de zile in urma a auzit ceva despre mine ca as fi inselat-o dar nu este adevarat si nu ma mai cautat de loc de atuncea.am venit acasa am incercat sa vorbescb cu ea dar nimica tot imi zicea ca nu mai vrea nimica neam mai intalnit de vreo 2 ori ca ea a fost la mine dar tot nu vroia nimica si dupaa am auzit si vazut ca ea umbla cu altcineva de aproape o luna de fapt vb pe net k el ca el este in tara doar de 2 sap si am incercat tot ce am putut sa ma inpac cu ea ca o iubesc enorm stiu ca am gresit si eu mult si nu mai stiu ce sa mai fac nu ma mai cauta nu raspunde la tel nu vorbeste cu mine cand merg la ea. oare se va mai inpaca cu mine ce sa fac i-am oferit si inelu de logodna acum cand am venit si nimica.un sfat va rog frumos.

17 răspunsuri:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Daca o pupi in cur o sa dramatizeze in continuare. Fi putin indiferent si ea se va intoarce la tine. Ce daca ai plecat in strainatate. aveati 5 ani impreuna trebuia sa fie incredere maxima. spune-i k daca mai vrea cv de la tine sa te caute daca nu asta e nu poti sa faci mai mult pentru ca nici macar nu ai inselat-o. indiferenta doare. fa asta.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara este o problemă dificilă şi încearcă te rog să nu mai foloseşti "k" sau "vb" sincer chiar nu ştiu ce să-ţi recomand dar tu ai făcut un gest extrem de dureros pentru ea dar pentru tine a fost minunat, i-ai luat inelul şi acum rămâi cu el, încearcă fă tot posibilul să vorbeşti cu ea dacă nu măcar să rămâneţi prieteni.
Îmi doresc foarte mult să vă împăcaţi, succes.
Sărbători fericite!

| CeInteleptul a răspuns:

Omule
dati doua palme!

cand pierzi ceva la care tii mult iti dai seama ce mult tii la acel cineva.

1 la mana, esti de 5 ani cu ea, si te duci sa lucrezi afara? fara ea?

poate se asteptata sa o ceri de nevasta?

poate plecarea ta a afecato?

pierzi esentialul!
nu te concentra ca nu raspunde la telefon. concentreaza-te la ce vrea ea de fapt de la tine.

si te poti impaca cu ea!

spune mai multe ca sa iti spun mai multe

| catalinfrancezu explică (pentru CeInteleptul):

Faza este ca ia nu a vrut sa plec dincolo dar am mers la niste neamuri de ale ei si na sa fac bani de craciun de aia am plecat nevoia? si ne certam mai tot timpul ca nu o prea bagam in seama adica ca nu vorbeam despre noi des si de aia o lipsit comunicare intre noi

| catalinfrancezu explică (pentru CeInteleptul):

Da stiu ca ea nu a fost de acord cu plecarea mea.dar am plecat la niste neamuri de ale ei ca sa fac ceva bani de craciun sa mergem undeva.si nu am prea bagat-o inseama mam racit fata de ea dar asta din cauza ca eram stresat eram de ceva timp plecat si nu aveam de lucru nu aveam bani sa ii trimit eu sa mearga la doctor si poiate de aia sa indepartat de mine.ce sa zic acum mi-am dat seama de tot ce am gresit fata de ea i-am si spus.dar acum nu mai vrea mi-a zis ca nu ma mai vrea in vita ei ea este cu ala se intalnesc ies in oras. faza ii ca eu trebuie sa mai merg unde sta ea ca am adus si neamurile ei din franta si nah o vad si pe ea acolo si mai avem si un catel impreuna la care tin foarte mult eu la el ca un copil si ea la fel si ma mai suna sa merg sa il iau eu ca sa nu il lase acasa.

| catalinfrancezu explică (pentru CeInteleptul):

Da asa este ca s-i ea nu o vrut sa plec.dar am mers la neamurile ei dincolo s-i nu am avut de lucru s-i eram stresat ca nu fac bani sa ii trimit eu pentru doctor si ea credea ca m-am schimbat ca nu o mai iubesc sau eu sti-u.dar eu am adus s-i neamurile ei si ma tot cheam-a la ei acasaa s-i este s-i ea acolo si in plus avem si un catel impreun-a care neam atasat foarte mult si eu si ea este ca un copil si ma dai suna sa merg dupa el sa il iau acasa la mine ca ea trebuie sa mearga in oras ca sa nu il lase singur.acuma este cu el se intalnesc la discoteca la suc.se cunosc doar de pe internet si na vorbeau la telefon.am incercat toate posibilitatile sa o inpac dar nimica.

| CeInteleptul a răspuns (pentru catalinfrancezu):

Omule!
Nimic nu e pierdut, sunt sigur ca poti sa ii schimbi starea de spirit.
Tu spui ca o iubesti foarte mult, este bine sa incerci in continuare sa vorbesti cu ea.
Cum poti face asta?

Trebuie neaparat sa te intalnesti cu ea!
Discuta cu ea, arat-i ca iti pare rau si discuta despre sentimentele ei, vorbeste cu ea ca si cum ai fi o parte din ea si intelege ce tot spune ea acolo.
Cere-ti scuze o data sau de doua ori. Nu de multe ori! maxim 2 ori.

Sun-o, da-i mesaje, si te inalnesti cu ea si incepi sa discuti.
Cati ani ai? si cati ani are ea?
De 5 ani omule, este mult timp. Cred ca pritena ta ca orice om ii place sa flirteze, nu e nimic rau.

Maine, aduca astazi da-i mesaje si sun-o si intalneste-te cu ea!
Spune-ne pe forum ce ai facut

| CeInteleptul a răspuns (pentru catalinfrancezu):

O relatie moare cand cei doi nu se mai inteleg de nici o culoare.
sau cand unul inseala pe celalat.
Ea este aleasa inimii tale, spune-i. Arata-i.
Spune-i planurile tale de viitor alaturi de ea, cucereste-i imaginatia si ii vei cuceri inima.

Refuza sa crezi ca este stana de piatra ca nu este, tipul cu care iese nu inseamna nimic fata de tine, pe tine te iubeste.
totul depinde de tine, mintea femeii reactioneaza intr-un mod foarte diferit noua de aceea te si afli in situatia aceasta.

te rog spune-mi cum a mers intalnirea cu ea, ce concuzllii a tras ea?

| catalinfrancezu explică (pentru CeInteleptul):

Salut ea are 23 sni si eu 25 da stiu dar tia-m zis are deja pe cineva si nu vrea sa vorbeasca de noi nimica deloc se enerveaza.nu ras la telefon

| CeInteleptul a răspuns (pentru catalinfrancezu):

Cand esti disperat faci lucruri disperate.
mergi la ea acasa.,

si spune-i ce ai pe suflet,

| catalinfrancezu explică (pentru CeInteleptul):

I-am spus astazi dar nimica am sunat-o acum sa iesim undeva oriunde sa merge la munte orce dar nu ras nici la tel nici la mesaje.i-a zis verisoara ei astazi ca si eu ies cu cineva cu o fata si ca merg si de revel tot cu ia>si ea a raspuns vrei sa il fac sa vina sa faca revelu cu noi adica la ea acasa dar mie nu mi-a zis nimica ea doar verisoara ei.

| CeInteleptul a răspuns (pentru catalinfrancezu):

Daca te duci la ea acasa.
nu ar fi bine?
sa o gasesti acolo.

| bengalezu a răspuns:

Mai fata asta s-a indragostit de altu ca se face ea ca a auzit ca ai inselat-o este doar o scuza din partea ei.tu ar trebui sa inveti in asa fel incat sa iubesti fata isi bate joc de tine acum eu nu as fi procedat asa. uite ce e nu o mai suna o sapamana 2 daca se poate poate o faci curioasa si daca te va suna e bine...iar cand te va suna iar fii indiferent si daca iti propune sa va impacati nu accepta foarte repede mai tine-o in suspans.practic asta sa faci 2 saptamani sa nu-i mai dai niciun semn nimic nici pe telefon nici mes nimic te faci disparut un timp

| bengalezu a răspuns:

Fetelor le place drama se uita prea mult la telenovele.tu arata-i ca esti barbat nu cumva sa plangi daca plangi fa-o undeva singur.demonstreazai ce a pierdut cat de bun esti si ca tu detii controlul nu ea

| Sasha203 a răspuns:

Sti vorba aia: "Dai omului putere ca sa vezi cine este cu adevarat". In cazul tau, dai fetei libertate sa vezi ce face...si uite raspunsul. E greu ca dupa o relatie de atata timpsa nu iti mai pese de cineva. e aproape imposibil. Ceva foarte grav trebuie sa se fi intamplat intre voi de s-a declansat aceasta despartire. duap parerea mea sunt mai multe variante:

In primul rand, poate vrea sa iti arate ca si ea te poate insela asa cum crede ca ai facut tu. Nu il iubeste, vrea doar sa iti faca in ciuda. Dar relatia lor nu va dura. Totusi nu miza pe asta. Nu sta cu mainile in san, fa ceva! Demonstreaza-i ca nu este adevarat ce a auzit! Nu te lasa.

In al 2 rand, daca ea a trecut peste asa repede sigur persoana cu care este acum ori a mai avut legatura cu ea, ori a tinut secreta aceasta relatie de mult timp si acum cand "i sa servit" ocazia, ti-a aratat-o. astepta momentul potrivit. Si sa-ti mai spun ceva. e foarte posibil ca ea sa fi inventat, toata treaba si de fapt sa nu fi auzit nimic, dar sa-i trebuiasca un pretext sa-ti arate ca are pe altcineva. sa te simti vinovat ca sa nu iti aiba suferinta pe constiinta.

De asemenea sunt multe alte posibilitati dar tocmai de aceea, gandeste-te bine la tot ce s-a petrecut in trecut, ceva ce tia atras atentia dar ai ignorat. putea fi vreun semn.

Analizeaza toate posibilitatile si ia cea mai buna decizie.

NU ALERGA DUPA "TRENUL" CARE NU TE ASTEAPTA! IN SCURT TIMP VINE ALTUL! ( iti zic din proprie experienta)

| MikyGolanu a răspuns:

Man sincer s-a cam terminat, de obicei cand unu sau celalat pleaca in alta tara sau se muta in alt oras relatia se raceste distantele omoara multee relatii, si cam toti pretenii mei care au plecat la munca afara, s-au despartit de iubite pretene sotii pui mei. femeile nu asteapta prea mult au alte optiuni in asteptare...pacat de inel dar cine stie poate va impacati...

| GigiPleaca a răspuns:

Fii fericit....ai scapatlaughing...