| Anna0909 a întrebat:

Bună.
Am avut până acum vreo 3 contacte sexuale cu iubitul meu, toate protejate. Ultimul act a avut loc în prima săptămână din februarie. De atunci nu mi-a mai venit menstruația.
Am făcut un test de sarcină și a ieșit negativ.
Întrebarea mea este: De ce mi-a întârziat menstruația?
In februarie nu am avut decât vreo 2 zile menstruație,in timp ce eu,in mod normal, am vreo 5-6 zile. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Posibil sa ai un ciclu neregulat, mai ales daca ai facut un test de sarcina si a iesit negativ.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca au trecut in jur de 6 saptamani de la data producerii ultimei menstruatii se poate aprecia/considera ca ciclul tau menstrual are caracteristica de a fi NEREGULATA. Acest lucru se datoreaza ABSOLUT SIGUR faptului ca una sau mai multe dintre GLANDELE ENDOCRINE existente in organismal tau, NU au posibilitatea sa functioneze corect/la parametri normali din cauza unor afectiuni mai mult sau mai putin grave/severe. Pentru a intelelege despre ce poate fi vorba in cazul tau si din cemotiv NU porneste/incepe menstruatia, acceseaza si citeste urmatorul raspuns transmis intr-o alta situatie similara. Multa sanatate! https://www.tpu.ro/......re-ciclul/