| 666_7474 a întrebat:

Buna!
Am avut ultimul contact sexual acum o saptamana, protejat, iar acum 2 saptamani neprotejat, dar nu poate fi risc de sarcina. Ideea este ca sunt foarte ingrijorata intrucat am avut niste simptome ciudate (scurgeri vaginale urat mirositoare) iar de cateva zile, am o durere usoara in zona vaginului, in interior, cand stau in sezut.

Astazi am palpat zona si am observat un fel de nodul chiar la intrarea in vagin, cam de marimea unei unghii, care din cate mi-am dat seama, ar fi sursa durerii (repet, e o durere usoara, nu insuportabila). Chiar sunt ingrijorata pentru ca nu imi dau seama ce ar putea fi si vreau sa merg la medic, dar intai as vrea sa stiu pentru ce sa ma pregatesclaughing.

Ce ar putea insemna formatiunea aceea si de ce este?

Multumesc!

2 răspunsuri:
| Mada4ghn a răspuns:

Se poate sa fie si o boala luata fie pe cale sexuala, fie de pe colacul unui wc. pentru orice eventualitate, fa-ti un test de sarcina pentru a te asigura ca esti sau nu gravida, dar dupa aceea du-te de urgenta la ginecolog, deoarece se poate agrava

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi indicata o vizita cat mai urgenta la un medic ginecolog pentru o consultatie amanuntita.