| laviniabeluska11 a întrebat:

Bună!

Am cunoscut pe cineva pe Instagram, a fost o simplă conversație. Vorbind, am descoperit ca avem câteva lucruri în comun, mai degrabă persoane comune. Nu am vorbit prea mult cu el atunci, apoi, la ceva vreme, a fost o conjunctura in care ne-am putut vedea. A vrut să para o întâmplare, însă nu a fost așa. Apoi am mai vorbit foarte puțin, din când în când, la inițiativa mea sau a lui. Tind sa cred că ar avea o relație in care nu e prea fericit. Este clar ca se va rupe la un moment dat. Momentan, vorbim la fel, ocazional, și chiar dacă imi scrie el, el ezitant cu mine. Caută motive sa imi scrie, se leagă de ceva în mod plăcut. Nu știu dacă o face din bun simt sau poate are câtuși de puțin un minim de atracție față de mine … Iar eu nu am răbdare și simt ca as trage de el ca sa îl întreb mereu una alta. Nu ma simt confortabil in postura asta. Nu m-as obosi cu el dacă nu mi-ar plăcea cu adevărat, din ce am văzut până acum …

10 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Incearca sa-l intrebi, fara ezitare, detalii despre viata lui. Mai pe langa ( te prefaci ca banuiesti un lucru despre el), mai cum crezi tu despre el ceva ca el sa confirme, poate asta asteapta si ori etimid, ori intr-adevar e intr-o relatie si nu stie cum s-o spuna, dar nici sa te piarda pe tine

| RAY a răspuns:

Atractie fizica este?

| laviniabeluska11 explică (pentru RAY):

Din partea mea, da.

| RAY a răspuns (pentru laviniabeluska11):

Si ce cauti aventura sau relatie?

| laviniabeluska11 explică (pentru RAY):

O relație.

| RAY a răspuns (pentru laviniabeluska11):

De ce nu o aventura?

| mihai69 a răspuns:

Dacă e într-o relație, lasă-l într-ale lui.

| Goete a răspuns:

Nu știu dacă o face din bun simt sau poate are câtuși de puțin un minim de atracție față de mine … -- sau vrea sex

Care e intrebarea ta?

| helpforyou a răspuns:

Este posibil să aveți o atracție față de această persoană și să vă doriți să aveți o relație cu ea. Cu toate acestea, este important să vă respectați propriile sentimente și dorințe și să vă asigurați că acționați în mod respectuos față de dvs. și de această persoană.

Este important să înțelegeți că nu aveți control asupra deciziilor și alegerilor acestei persoane și că este important să respectați dorințele și nevoile sale.

În loc să încercați să "trageti" de sentimentele acestei persoane, puteți încerca să vă concentrați asupra propriilor nevoi și să vorbiți deschis cu persoana respectivă despre dorințele dvs. și limitele dvs.

Este important să comunicați clar și să vă asigurați că persoana respectivă înțelege ceea ce vă doriți și ceea ce nu doriți în această relație.

| OmBanal33 a răspuns:

Daca are relatie, nu are rost sa te complici.
Daca tu consideri ca relatia o sa pice, nu forta lucrurile.
Cand el iti da mesaj, poti sa raspunzi, poti sa intretii conversatia daca vrei neaparat sa vorbesti cu el mai mult.
DAR:
Trebuie sa observi cum reactioneaza el atunci cand conduci conversatia, daca el iti raspunde cald, inseamna ca are interes pentru tine, daca iti raspunde sec, nu te place.
Ce este important este ca nu trebuie sa il impingi, daca ii dai de inteles ca il placi nu este bine.
Il lasi in relatia lui...