| Denisa212328 a întrebat:

Am "cunoscut" un tip pe facebook, si il simpatizez, dar nici nu stiu cum sa vorbesc cu el, esti si de la mine din cartier, si da, i-am dat like-urilaughing Chiar as vrea sa il cunosc, mi se pare foarte dragut happy

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Ai putea sa-i spui un simplu : Buna.

Niciodată nu sti unde ajungi după o conversatie.Cunoașteți-vă mai bine, si dăi șansa sa fie el insuși.

O noapte linistită iți doresc.

17 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Multe persoane sunt dragute pe facebook. Daca tii neaparat, propune-i sa va intalniti, ceea ce este total neindicat.

| Dariusuu a răspuns:

Bună Denisa.

Dupa ce vă cunoasteți mai bine ați putea iesi la o plimbare. Dacă tot vine e primvăvară.

Si ai grijă, poate sa poarte o mască in fata calculatorului.

Ai grijă de tine.

| Denisa212328 explică (pentru Dariusuu):

Multumesc! Dar din pacate nu il cunosc, si nu stiu cum sa intru pe el pe facebook, ce as putea sa-i spunsad

| ExPeRyMeNt a răspuns (pentru Denisa212328):

Din ce localitate e? daca vr ia id meu si mai vb id e:ady_minatowinking.

| Denisa212328 explică (pentru ExPeRyMeNt):

Clujhappy

| ExPeRyMeNt a răspuns (pentru Denisa212328):

Cluj departelaughing najung eu pana acolo... aolo sa vb despre pr taulaughing hai mai baga id sa vr sa te rog sa bagi id?laughing).winking.

| ExPeRyMeNt a răspuns (pentru ExPeRyMeNt):

Ba da multe puncte mai pune asta :O

| Dariusuu a răspuns (pentru Denisa212328):

Ai putea sa-i spui un simplu : Buna.

Niciodată nu sti unde ajungi după o conversatie.Cunoașteți-vă mai bine, si dăi șansa sa fie el insuși.

O noapte linistită iți doresc.

| ExPeRyMeNt a răspuns:

App da-mi mesaj dupa ce bagi id am probleme cu messu si nu imi apare pe loc dupa ce ies si intru imi aparewinking.

| ExPeRyMeNt a răspuns (pentru ExPeRyMeNt):

ExPeRyMeNt pentru ExPeRyMeNtlaughing) asa nai bagat id nu?laughing))))).

| Light2408 a răspuns:

Unicul lucru pe care nu trebuie sa-l faci e sa te grabesti, incearca sa-i ceri mess_ul sau sa vorbiti pur si simplu in private, incepe simplu "salut, ce faci (atunci el o sa intre pe pagina ta)si
daca o sa-ti raspunda activ inseamna ca la-i interesat si puteti continua la alt nivel(fii atenta doar sa nu fie cine nu pare) in caz ca observi ca raspunde greu si nu il intereseaza atunci mai bine lasa-l in pace ca doar iti pierzi timpul.
Parerea mea ca baiat)
bft.

| kitana a răspuns:

Poi nu stiu incearca sa vorbesti cu el pe chat, daca chiar vrei sa il cunosti o sa iti iei inima in dinti si o sa il bagi in seama...il intrebi ce face? buna, chestii de astea, discutia o sa continue, iar daca vezi ca si el se antreneaza cu tine in discutii inseamna ca e si el dispus sa te cunoasca mai bine.Sa nu dramatizezi daca a doua zi sau a treia nu te contacteaza e firesc pentru ca nu te cunoaste...asa ca contacteaza-l tu, nu ezita dar in acelasi timp nu exagera. Daca e frumos afara poti sa il inviti lao plimbarica prin cartier, asta dupa ce va cunoasteti mai bine.Succes,si actioneaza nu mai sta ca ti-l ia altalaughing:*

| Denisa212328 explică (pentru kitana):

Multumesc! Ai dreptate in legatura cu asta, incerc sa imi fac curajlaughing:*

| kitana a răspuns (pentru Denisa212328):

Fa-ti curaj ca nu ai nimic de pierdut, daca e sa nu fie nimic intre voi asta e dar stand asa pur si simplu si gandindu-te la asta nu faci bine, iti faci singura sperante si iluzii poate....asa ca actioneaza fara regrete

| Denisa212328 explică (pentru kitana):

Iti multumesc multhappy:*

| kitana a răspuns (pentru Denisa212328):

Cu placerebig grin

| Denisa212328 explică:

Multumesc! Dar din pacate nu il cunosc si nu stiu cum sa intru pe el pe facebook, sau ce pot sa-i spunsad