| Corasonsalvaje a întrebat:

Am facut o greseala foarte mare..Saptamana trecuta l-am suparat foarte mult pe prietenul meu in sensul ca mereu trebuia sa fie numai ca mine..ma suparam din orice fleac,nu il credeam cand imi spunea ca ma iubeste si ii spuneam ca nu sunt importanta pentru el.I-am cerut iertare,mi-am recunoscut intreaga vina, i-am jurat ca nu am sa mai fac asa, ca mi-am dat seama ca am gresit si l-am ranit..si el mi-a spus bine.dar nu vorbea cu mine..si ieri mi-a dat mesaj ca se desparte de mine pentru ca s-a saturat sa ne tot certam..ca ii pare rau.dar sa imi gasesc pe cineva cu care sa ma cert asa si sa am grija dfe mine.L-am sunat si i-am zis sa ma sune cand poate vb cu mine fata in fata si m-a sunat dupa zece minute am iesit la poarta si am vb cu el i-am cerut iar iertare.i-am zsi sa imi mai dea o sansa etc..si el zicea ca nu ma iubeste si i-am spus ca minte ca eu stiu ca ma iubeste si ca vrea sa fie cu mine..si zambea, lasa capul in jos si pana la urma mi-a zis bine..si sa nu plang ca se supara.Ce pot face sa ma ierte..sa vada ca nu mai am de gand sa ii gresesc? Oare chiar ii pasa de mine? Mentionez ca este zodia capricorn..Multumesc pentru rabdare.Va pup

17 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu zodia conteaza ci raul care ii l-ai provocat!
O persoana nu se lasa de iubit de pe o zi pe alta! sunt sigura ca te iubeste,dar si-a asumat acest risc poate, poate te vei schimba si iti vei da seama de ceea ce face pentru tine!
O persoana nu poate sa traiasca doar pentru tine, doar sa te faca fericita! si el ce? are si el viata lui, prietenii lui!
Ma bucur ca ti-ai dat seama ca ai gresit! indreapta greseala, daca nu vrei sa-l pierzi!
Arata-i cat de mult il iubesti si cat de mult inseamna el pentru tine!

| Corasonsalvaje explică (pentru IloveME):

Stiu.iti dau dreptate..Prietenii sunt comuni deci nu era vorba ca nu il lasam sa iasa sau ma suparam din cauza asta.pur si simplu ma suparam daca nu punea in mesaj:* daca nu raspundea la mesaj ziceam ca e suparat pe mine il intrebam mereu daca deranjez..etc..si nu il credeam cand imi spunea ca ma iubeste.El vara trecuta s-a jucat cu mine mult se despartea de mine cand avea chef ma jignea etc..si la un momentdat nu mai vorbeam cu el pana intr-o zi cand a venit la mien si-a cerut iertare timp de o saptamana in fiecare zi ma suna de cate 3 ori si imi cerea iertare si spunea ca a gresit..si l-am iertat de fieare data..Acum stiu ca am gresit eu, foarte mult si l-am implorat sa ma ierte. Faza este ca nu stiu cum sa repar tot..cum sa ma revansez..Nu ma pricep la relatiicrying(

| IloveME a răspuns (pentru Corasonsalvaje):

Fa-o doar prin fapte! vorbele nu conteaza!

| Corasonsalvaje explică (pentru IloveME):

Bun.Si ce as putea sa fac avand in vedere ca ne vedem doar in weekend-uri si in vacante? Cum sa procedez? Cum sa ma cmport acum cu el? Da-mi cateva exemple te rog daca se poatehappy:*

| IloveME a răspuns (pentru Corasonsalvaje):

Arata-i cat de mult il iubesti!
Fi romantica!
Chiar ai putea sa-i pregatesti o surpriza!

| DenisaMetal a răspuns:

Poate ar fi timpul sa iti gasesti alt baiat cu care sa fi mai atrasa, nu de cineva care efectiv nu simti nimica.

| Corasonsalvaje explică (pentru DenisaMetal):

Tocmai ca eu il iubesc..nu vreau pe altcineva..Problema e ca am gresit ca nu credeam ca ma iubeste si ma suparam mereu..Nu credeam ca ma iubeste pentru ca asta vara imi tot spunea ca iubeste alta fata si ca nu ma place.

| EnvyU a răspuns:

Pai ai spus ca a lasat capu in jos si a zis bine...deci.e bine? nu ai ce sa faci decat sa speri ca te-a iertat si inca mai vorbeste cu tine, las-o mai moale si nu il cauta. Daca tine la tine o sa vina el singur. Sau daca nu da un semn de viata dupa 2 zile suna-l tu si vezi ce mai face, anyway daca te tot certi cu el atunci e nasol si cred si eu ca s-a saturat baiatu.

| Corasonsalvaje explică (pentru EnvyU):

Este foarte incapatanat si orgolios.Probabil nu ma va cauta el din moment ce eu am gresit..cu toate ca inca vorbeste cu mine..si aseara mi-a dat mesaj sa ma intrebe daca am ajuns in bucuresti..nu stiu daca face asta pentru ca inca ii pasa sau pentru ca ii e mila...

| KittyKa a răspuns:

Ti-ai cam batut joc de el... Intr-o relatie conteaza nu doar iubirea, ci si RESPECTUL! Incet incet, pe parcurs ce tu il jigneai, el isi pierdea respectul pentru tine si tot odata dragostea. Intreaba-l sincer pentru ultima oara daca te iubeste, daca zice ca nu, asta e... Ce-a fost a fost, nu poti da timpul inapoi happy

| Corasonsalvaje explică (pentru KittyKa):

Nu l.am jignit cu nimic.doar ca ma suparam din orice..atat

| KittyKa a răspuns (pentru Corasonsalvaje):

Pai tocmai asta e... Chiar daca nu l-ai jignit, el s-a simtit jignit! Ai grija de tine si pe mai tarziu! happy

| llljk a răspuns:

Nu există un procedeu anume pe care să îl foloseşti şi gata, să devină totul bine.

Suntem oameni greşim cu toţi, tu ti-ai făcut datoria ti-ai cerut iertare, acum depinde totul de el. Dacă îi pasă de tine şi te iubeşte te va ierta fără probleme!

| Sultan a răspuns:

Cred ca e prea tarziu. Incearca mai incolo, poate ii trece.

| Corasonsalvaje explică (pentru Sultan):

De ce e prea tarziu? I-am jurat ca nu am sa mai fac ce-am facut. Daca ma iubeste ar trebui sa ma lase sa ii arat ca regret.

| George_Butnaru_1996 a răspuns:

Crd
ca a vrut sa te testeze sa vada daca anca al mai iubesti