| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toti..Am o problema si va rog mult sa ma ajutati. M-am intilnit cu un baiat 5 ani, M-a cerut in casatorie in urma cu jumate de an,, si sigur ca am acceptat(specific ca il iubesc si simt ca si el ma iubeste). Acum de la ceva timp vb urit cu mine am in vedere ca cind ne certam vb cu maturi de obicei nu mi le adreseaza mie,, la general. Aseara a spus ceva in adresa mea si m-a ranit tare. Nu credeam ca poate sa-mi spuna asa ceva. El si inainte cind ne intilneam vb cu maturi cind ne certam. Acum insa isi permite si sa stige la mine catre cineva. Azi l-am sunat si nu-i mergea telefonul, stiam ca e cu un prieten si de aceea l-am sunat pe baiatul ala, ca sa-i dea iubitului meu sa vb cu el, si s-a suparat de ce l-am sunat, ca sa nu-l deranjez. Inaite tot il sunam pe numar la prieteni si nu se supara. Ms mult

7 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Imi pare sincer rau.Dar din cate ne-ai spus tu cred ca in mintea lui nu mai exista nici o logodna.De casatorie cred ca nici nu se pune problema.Probabil ca si-a gasit pe altcineva.E prea las ca sa-ti spuna adevarul in fata si probabil ca asa crede el ca vei renunta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar poate are si omul probleme, la asta s-a gandit cineva? Poate ea devinde prea posesiva. Daca prietena mea mi-ar suna un prieten ca sa vorbeasca cu mine si eu m-as enerva, e perfect normal.

Habar n-am ce inseamna "maturi"...

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Faptul ca se poarta urat cu tine e motiv real sa ii ceri niste explicatii serioase. Daca tu nu esti fericita iar comportamentul lui deviaza tot mai mult e cazul sa rupi logodna. Nu se merita sa faci pasul cel mare cu cineva care nu te respecta si nu te face sa te simti iubita si fericita. Mai bine rupeti legatura acum decat sa ajungeti mai tarziu la un divort obositor.

| NoOneKnow a răspuns:

Cred ca el si-a cam luat-o in cap cand a vazut ca il iubesti. Da este un motiv sa rupi logodna si daca te iubeste se va intoarce la tine.

| Krosom a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca devine din ce in ce mai agresiv, se poarta din ce in ce mai urat cu tine si simti ca nu mai e persoana care credeai ca este. Si gata! Spune exact ce te deranjeaza la el si incercati sa gasiti o solutie. In caz ca nu gasiti, rupeti logodna, nu e complicat!

| ginoxxx a răspuns:

Mi-ar sarii toti dracii daca prietena mea m-ar suna pe numarul altuia. si de obicei mie nu-mi plac persoanele posesive. mie imi trebuie libertatea mea, probabil de-aia sunt inca singur la 30 de ani big grin

| mdoina a răspuns:

As dori sa-mi da-ti un sfat referitor la faptul cum sa fac mai deeparte, sa rup logodna sa acesta nu este un motiv,?