| paula90 a întrebat:

am facut sex cu prietenul meu si a inceput sa ma doara burta! neam gindit ca e din cauza ca nu mincasem nimic in ziua aceea, apoi peste citva timp iarasi am facut-o insa nu m-a durut, acum iarasi ma doare. ce poate sa fie? daca ar fi din cauza unei sarcini m-ar fi durut de fiecare data, in plus riscul unei sarcini nici nu exista caci ne-am protejat. spuneti-mi va rog si mie de ce ma doare? s-a intimplat sa am aceste dureri de 3 ori(la intervale mari de timp)

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa fii prea mica si organele tale genitale sa nu fie pregatite. daca ai sub 18 ani, trebuie sa stii ca actul sexual la varste mici este o agresiune care traumatizeaza cea mai vulnerabila parte a organelor genitale. Asa ca durerile pot fi mesajul organismului tau: imi faci rau, opreste-te.
daca ai peste 18 ani, poti avea o rana pe col sau o infectie.
Oricum ar fi, durerea la contact sexual este un mare semnal de alarma si impune control ginecologic.