| anonim_4396 a întrebat:

am facut sex neprotejat cu iubitul meu timp de o luna.nu ne-am protejat deloc si in data de 26 sept trebuia sa imi vina ciclu... dar nu mi-a venit, nu am nici simptome ca mi-ar putea veni(de obicei ma dor sanii), nu am pofta de mancare, ma simt obosita si as sta in pat toata ziua, am avut greturi timp de aproape o saptamna acum doua zile au incetat.am avut pofta de ciocolata am mancat. dupa care am vomitat, am pofte si cand mananc nu mai imi place, nu stiu...se poate sa fiu insarcinata? ma gandeam sa fac un test zilele astea

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, normal ca se poate sa fi ramas din moment ce a-ti facut sex neprotejat, si inca sunt sanse foarte mari. Din moment ce nu ti-a venit menstruatia, nici nu ai semne ca e pe cale sa vina, ar trebui sa iti faci un test de sarcina sa vezi cum sta treaba.Asteapta mai cateva zile sa vezi daca menstruatia vine, daca nu, atunci sa faci testul, sa stii ce si cum.Si te sfatuiesc sa ai mare grija pe viitor, cauta o metoda de protectie in cazul in care nu vrei sa ramai gravida, bafta!

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un test de sarcină. Nu trebuie să ai obligatoriu tot tabloul de simptome, este suficient lipsa menstrei, pe parcurs apar și celelalte.
Lichidul preejaculator are destui spermatozoizi ca să fecundeze ovulul.
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eşti sigur. A ejaculat în vaginul tău la a 10-a zi după terminarea ciclului (deci într-una din zilele cu cel mai ridicat nivel de risc de sarcină) iar tu nu ai fost în viaţa ta la ginecolog, prezervative nu folosiţi şi nici anticoncepţionale.
Să-ţi trăiască!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Mai mult ca sigur esti.

| Izzﻵ a răspuns:

Buna am citit si eu intrebarea asa ca si curiozitate nu am experienta in asa ceva pentru ca inca sunt virgina happy dar totusi pot spune ca simptomele tale sunt de aceleasi cu acele ale matusii mele cand erau gravida sad din cate stiu e pacat sa faci intrerupere de sarcina straight face asa ca in functiie de anii tai vei vedea daca e bine sa il ai nu numai pentru tine dar si pentru copil deoarece el chinuie daca nu este ingrijit sau depinde sad totusi daca nu te super imi poti spune si mie cati ani ai? :* mersi anticipat. vb si cu "tatal" copilului sa vezi ce parere are findca nu e bine sa creasca fara un parinte. vezi cum e si fa tot ce e mai bine pentru copilas. Pa si te pup ai grija de tine kiss

| Letmehelpyou a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el prima data sa aflii daca "s-a terminat sau nu in tine" (scuze ca suna vulgar dar vreau sa intelegi exact) si in functie de raspunsul lui decizi daca are rost sa faci un test de sarcina sau nu. Anticonceptionale folosesti? Ginecolog ceva? happy

| zuzu_3768 a răspuns:

Eu cred ca esti...

| Me,myself & I a răspuns:

Cred ca s-ar pute sa fii insarcinata si sper ca ti-l doresti, ca eu imi doresc un bebe si nu prea vrea sa vina...

| Love3 a răspuns:

Mai mult ca sigur esti...

| SupaRici112 a răspuns:

Eu cred ca esti in sarcinata.De obicei cand nu`ti vine ciclul la timp esti insarcinata.Eu cel putin asa stiu.Si mai ales daca ai pofte, te simti obosita, si ai stari de voma.Esti insarcinata sigurbig grin.Ca sa fi sigura fa un test, sau consulta un doctor ginecolog.Bafta

| SupaRici112 a răspuns:

Da esti insarcinatabig grin.Pentru ca ai stari de voma, pofte si te simti foarte obosita. Da ca sa fi sigura fa un test sau consulta un doctor ginecologbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As putea fi insarcinata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-a terminat doar o data in mine cred ca era la a 10 a zi dupa ciclu...in rest s-a terminat tot timpul afara dar...stiti ca lichidul acela poate contine sperma si de cateva ori dupa ce s-a terminat am continuat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu folosesc anticonceptionale si nu am fost niciodata la ginecolog

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur esti insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei saf ati sex cu mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine e sa iti faci un test dar cat mai repede asta daca vrei sa pastrezi bebe-ulhappy