| Maria1999catwoman a întrebat:

Am făcut sex protejat cu iubitul meu, Tin sa mentionez ca acesta a ejaculat afara si anume pe mine. Actul a avut loc pe data de 31 decembrie iar în 9 trebuia sa imi vina menstruatia. E posibil sa raman insarcinata? Stiu ca sansele sunt mici dar intreb pentru siguranța.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intretinerea oricarui act sexual protejat printr-o metoda sigura si care s-a desfasurat fara incidente/probleme, atat teoretic cat si practic ofera o garantie contraceptiva maxima de peste 99%. Daca ati folosit prezervativul ca metoda de protectie si acesta a ramas intreg/intact si bine fixat pe penis pana dupa terminarea actului sexual, se poate aprecia fara teama de a gresi ca intr-o astfel de situatie formarea sarcinii devine cu totul IMPOSIBILA. Neinceperea menstruatie la data preconizata are alte cauze sau motive care de obicei sunt provocare de dereglari hormonale. Multa sanatate!

| Maria1999catwoman explică (pentru corbulalbrosu):

Tin sa mentionez ca prezervativul a ramas intact si bine fixat pe penis. Multumesc mult pentru raspuns.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din moment ce n-a ejaculat in tine n-ai cum sa ramai

| Maria1999catwoman explică (pentru Adry05):

Multumesc pentru raspuns.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat si nu a ejaculat in vagin nu poti fi gravida.

| Maria1999catwoman explică (pentru Emilian65):

Multumesc mult.

| Maria1999catwoman explică (pentru Emilian65):

Si da, actul a fost protejat pana sa ejaculeze

| Andreeush a răspuns:

Din câte ai povestit nu ai cum să fii însărcinată.

| Maria1999catwoman explică (pentru Andreeush):

Asa ma gândeam si eu e posibilă o dereglare hormonala