| Suki08 a întrebat:

Care sunt sansele sa raman insarcinata daca inainte de actul sexual prietenul meu a mai ejaculat o data masturbandu-se, dupa s-a spalat si a fost la toaleta iar apoi am facut sex, dar nu a ejaculat in mine.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si de perioada fertila cand ai avut-o

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sexul amintit a fost intretinut intruna din cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a actualului ciclul menstrual si inainte de a incepe cea de a 2-a repriza de sex partenerul NU a urinat ci doar s-a spalat si si-a sters penisul in exterior si pe cap/gland, DOAR in acel caz este posibil sa se formeze o sarcina fiindca mereu in mod absolut sigur din penis se scurge involuntar si pe nesimtite sperma ramasa in uretra dupa ce s-a produs ejacularea. NUMAI daca prietenul tau a URINAT inainte de a incepe cel de al 2-lea act sexual, DOAR in acel caz NU se poate forma sarcina. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Sansele sunt minime.

| AlexWEEP a răspuns:

Dacă in nici unul dintre cazurile de mai sus nu a ejaculat in tine atunci sunt 0 posibilități de a rămâne însărcinată

| Quassaar a răspuns (pentru AlexWEEP):

Nu mai scrie prostii. Cu câtă siguranță ii spui asemenea aberații. Cum puii mei să fie șanse 0 când el a ejaculat înainte să facă sex? Dacă este în perioada fertila, indiferent daca a fost la baie și s-a spălat pe uretra nu cred că a reușit să elimine toți spermatozoizii. Odată cu lichidul de lubrifiere poate antrena și câțiva "norocoși". Câtă experiența sexuală ai tu de dai asemenea sfaturi? Copii..protejati-va indiferent de situație, altfel mai târziu o să plângeți pe aici.

| VictorPE a răspuns:

Ai șanse foarte mari sa rămâi gravidă.
Mai bine faci un test de sarcină și nu te mai juca pe viitor (folosește prezervativul, mai mult de 4 lei nu e).