| ionescualina a întrebat:

Buna, am facut testul de sarcina dupa 8 zile de la contactul sexual si a iesit negativ. Sa mai fac altul?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Testul a fost facut absolut INUTIL adica complet FARA ROST fiindca testul efectuat inainte de trecerea termenului de 21 de zile, rezultatul obtinut va fi intotdeauna FALS NEGATIV intr-o proportie cu atat mai mare cu cat timpul dintre sex si testare este mai scurt. In acest caz, testul efectuat dupa trecerea a doar 8 zile este 100% eronat, gresit adica 100% FALS. Sau altfel spus banii cheltuiti cu acel test sunt pursi simplu bani aruncati aiurea si inutil ''pe geam'' sau ''la gunoi''. big grin

| mihai69 a răspuns:

Normal se face după 21 de zile.
Aşadar da, mai faci unul peste 2 săptămâni.

| Emilian65 a răspuns:

Mai fa unul la 21 de zile de la ultimul act sexual.

| sofisis a răspuns:

Pai...da. Se face la 21 de zile.
Daca vrei mai devreme, trebuie sa faci analiza la sange.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarcina iese in test la o luna dupa ce ai facut sex, sau mai simplu, daca iti intarzie, fa un test.
Asteptarea este grea dar nu ai ce face