| Flori568 a întrebat:

Am fost ieri la medicul de familie si i-am zis ca ma doare foarte tare in partea stânga si mi-a zis sa merg la ginecolog sa vad care e treaba cu chistul găsit acum 3 ani.
Dar imi e frica sa nu fiu însărcinată, am avut doar un contact sexual pe 6 Septembrie, a fost protejat. După 3 menstruații care au venit la data calculata (numai ca au ținut mai mult cu o zi), am facut 5 teste de sarcina si sunt negative. Dar mi se pare ca burta imi e schimbată, când apăs in jurul buricului simt ceva tare. Nu stiu ce ar putea fi.
Sa fie vorba de o sarcina?
Nu am grețuri si nici nu vomit. Doar ca uneori sunt imbalonata. Si ma doare foarte tare in partea stânga.
Sunt foarte speriata sa nu fie o sarcina si sa am menstruație peste ea.

Răspuns Câştigător
| dariaelena a răspuns:

Cu siguranta nu esti insarcinata, chiar tu ai spus ca ai avut menstruatiile la timp.Este posibil sa fi racita jos si sa te doara ovarele.Mai bine du-te la doctorul ginecolog sa vezi care e problema reala, mai ales daca ai fost gasita si cu un chist!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa ai menstruatie peste sarcina? Doamne fereste

| Flori568 explică (pentru anonim_4396):

Am citit pe internet ca sunt femei la care se întâmpla asta. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Flori568):

Asa ceva nu se poate, era ceva fake
Daca ti-a crescut burta atunci esti insarcinata, daca nu, nu
Si 5 teste de sarcina care au aratat negativ e deja destul sa stii ca nu esti insarcinata.

| aswd a răspuns:

Nu esti insarcinata, deoarece ai avut menstruatie. Dar este o sansa de 80% sa ai cancer la ovare deci iti recomand sa consulti un oncolog