| Crazyroshk1 a întrebat:

Buna! Am început sa ma apropii de un bărbat cu destul de mult mai mare decât mine, in sensul ca, atunci când nimerim sa fim in acelasi loc, vorbim cu orele, nimic mai mult.
Si la ultima întâlnire cu el, eram împreuna și a început sa ma mângâie pe mâna și apoi pe obraz, după care mi-a strâns mâna o perioada destul de lunga de timp. Ba chiar a propus sa vin sa dorm pe mâna lui…
Ce ar trebui sa însemne toate gesturile astea? Țin sa menționez ca sunt șanse foarte mici de o relație, ținând cont ca asta ar fi imposibil din cauza împrejurărilor și a oamenilor din jur. Mulțumesc

14 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Inseamna ca at fi bine sa eviti tipul pe viitor.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum ce sa insemne? Tie nu-ti este clar ca vrea doar sex cu tine?
Uite aici, chiar fraza scrisa de tine: "chiar a propus sa vin sa dorm pe mâna lui".

Nu stiu cati anisori ai, dar ar trebui sa intelegi ca, joaca asta cu un barbat matur, nu inseamna decat sex si atat.

Mentiune asta cu oamenii din jur, se pare ca nu te afectaeza de fapt, odata ce singura spui ca vorbesti cu orele cu el, deci nu va pasa deloc ca va vad oamenii din jur. ce ma surpidne este ca nu ai fost inca data afara de la servici, odata ce afirmi ca stai cu orele de vorba cu el si totusi nu se sesizeaza nici un sef ca pierzi timpul inutil, stand de vorba si flirtand cu barbatii. Sau cine stie, poate ca vine si asta curand...
Cat despre sex, se poate face oriunde: intr-un birou dupa servici, in toaleta, intr-un camera de hotel, in masina, in padure, oriunde.

| VoidEternal a răspuns (pentru Violleta2022):

Ma intreb oare de unde ai atata energie sa judeci oameni pe care nu ii cunosti. Si sa tragi atatea concluzii bazate pe nimic altceva decat pe imaginatie si pe un bagaj impresionant de prejudecati.

Nu stii absolut nimic despre persoana care pune intrebarea sau despre despre persoana de care vorbeste ea, dar cumva, din 3 randuri tu ti-ai dat seama ca ea e o prostuta naiva usor impresionabila si pe deasura superficiala si lenesa (pentru ca in loc sa munceasca vorbeste cu barbatii) iar el e un profitor care vrea doar sex si nu are nicio intentie serioasa.
Si apoi, dupa o portie copioasa de judecata bazata pe presupuneri vii si le zici unde ar putea totusi sa faca sex.

What the...

| BoboBobo6717 a răspuns (pentru VoidEternal):

Imi place enorm de mult răspunsul tău pentru tipa asta. happy Ai un big like de la mine. Da, poți da sfaturi, asta este și ideea, însă ea l-a dat cu ură și critici la adresa amândurora și vede doar răul în orice problemă

| Violleta2022 a răspuns (pentru VoidEternal):

Lupul moralist?
Tu nu ai facut acelasi lucru acum, cu comentariul meu?
Diferenta intre noi doi, este ca eu am o experienta de varsta, tu niciuna, fiindca esti inca un adolescent ( cel putin dupa comentariile naive de pe aici).
Nici macar nu ai inteles ce am scris, fiind vorba de o majora care lucreaza samd.

Ma rog, te invit sa treci mai departe peste raspunsurile pe care nu le intelegi sau nu-ti plac, ca nu-i treaba ta cum raspund eu sau altii aici.

| Crazyroshk1 explică (pentru Violleta2022):

Îți apreciez răspunsul dar
1. Nu avem nicio legătura profesională
2. Nu am cerut sa ne critici, ci doar o părere. Mulțumesc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Crazyroshk1):

Nu a fost critica, ci o parere persoanala, asa cum vad eu problema ta din afara.
Ai cerut sa te ajutam sa o intelegi, iar faptul ca nu-ti place adeavarul spus in fata, nu schimba in realitate datele problemei.
Poate este cazul sa te maturizezi si sa intelegi ce se intampla in jurul tau, ca sa nu te mai pui in situatii dezavantajoase sau riscante cu serviciul, sau cu barbatul cu care este evident ca petereci ore in sir acceptand de altfel ce vrea el, posibil dan si curs invitatiei luid e a "dormii pe mana lui", asta fiind o invitatie la sex, de fapt.
Mentiunea ta ca sunt oamnei in jur este inutila, ca nu-i nimeni prost sa-ti propuna sex cand este cineva in jur. Continua relatia asta si cu siguranta vei avea si viitoare locatiei a discutiei si dormitului.
Alegerea iti apartine!

| Emilian65 a răspuns:

Ce ti-a facut el, sunt semne ca te place, vrea o relatie cu tine. Acum, depinde de tine ce veti face in viitor.

| Hammurabi a răspuns:

Exact.
Ar fi trebuit să specifici vârstele.
Că "mult mai mare decât mine" poate însemna 70 de ani.
Și atunci degeaba îți zice Jassmina că vrea doar sex de la tine... laughing

| Paul754880338 a răspuns:

Interesanta intrebarea ta! Reflecta foarte clar lupta dintre dorinta si moralitate. Dorinta contravine adesea moralitatii si moralitatea reprima dorinta. Pastrand aceiasi tema ma gandesc cat de viu este acest conflict si dincolo de sex sau relatia dintre sexe. Nu am sa intru in detalii si exemplificari, am sa las pe fiecare cititor sa gaseasca exemple. Revin si ma gandesc cat de mult ne usureaza viata sau relatia in acest caz, faptul ca cei din jur isi dau acordul sau cat de mult ne-ar complica existenta, dezacordul celor din jur pentru ce facem atunci cand ce facem ne face bine in acceptiunea noastra.

| Crazyroshk1 explică (pentru Paul754880338):

Da, atât varsta cât și persoanele și împrejurările complica lucrurile, cel puțin in cazul meu. Și totuși, interpretând gesturile lui, ai idee ce înseamnă? Pentru ca, după părerea mea, are o gândire buna și e un om matur și serios, de asta gesturile lui fata de mine se bat cap in cap cu comportamentul lui obișnuit

| YuNaBi2 a răspuns:

Aproximativ ce vârstă ai tu, iar el ce vârstă are?

| Crazyroshk1 explică (pentru YuNaBi2):

Am uitat sa mentionez
Eu am 20, el 49