| buzeduulci a întrebat:

Am inceput un alt tratament, cu polygynax (ovule) pentru cervico vaginita si am terminat prima folie de 6 ovule, si mai am o folie. Problema e ca mi-a venit menstruatia mai devreme, desi conform calculelor trebuia sa vina pe 10 (am luat in calcul si faptul ca februarie are mai putine zile) si azi am primit o surpriza, mi-a venit menstruatia.
Intrebarea e: Pot sa continui folia de ovule sau trebuie sa ma opresc din a lua?
Pe site uri ba scrie ca nu trebuie intrerupt, ba sa intrerupi si poate ati mai avut experienta sau aveti cunostinte. Multumesc!
Am 22 ani daca ajuta cu ceva.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Doza uzuala recomandata este de o capsula moale vaginala, administrata seara, de regula pe o perioada de timp de 12 zile. Daca tratamentul nu se termina pana in momentul inceperii menstruatiei, tratamentul nu trebuie intrerupt, se va continua pana la terminarea tuturor ovulelor prescrise. Multa sanatate.