| IamTerry12345678910 a întrebat:

Bună! Am înțeles ca nu poate fi vorba de o sarcină în urma unei atingeri intime a partenerilor prin lenjerie intimă(nu a fost vorba de nicio ejaculări si nici de penetrare pur și simplu o atingere și eram în a doua zi după terminarea menstruatie). Întrebarea precedentă a fost pusă în urma unei sezizari a unei sensibilități la nivelul sânilor.De ce ma dor sânii ca înainte de menstruatie dar mai sunt 2 săptămâni pana la data începerii acesteia (ultima menstra -1 iunie și a durat 5 zile) iar calendarul îmi arata ca următoarea ar fi pe 5 iulie.Multumesc mult!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sanii dor numai din cauza modificarilor hormonale!

| Marius22222222222 a răspuns:

Dar logic.cum doamne sa rămâi însărcinată printr-o atingere prin lenjerie? zi te rog frumos că ai întrebat la mișto așa ceva pentru că real nu ai cum să întrebi așa ceva indiferent de vârstă

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Și cam cât de greu era sa îți dai seama, singura, fără să scrii aici tâmpenia ca dacă ramai însărcinată pentru atingerile prin lenjeria intima, este clar ca nu știți cum se ajunge la o sarcina ( contactul în sine se face înăuntru, nu la exterior și prin haine, etc).
Sanii te pot durea pentru ca urmează sa îți vina, vezi ce alte simptome mai ai, dureri pe sub burta, spate, etc
Nu mereu dațile sunt bătute în cuie, asta dacă ai și o menstruație neregulata ca a multor altele.

| GeorgeCazan a răspuns:

A mai zis un coleg zilele trecute, a început sezonul sarcinilor prin atingere prin haine. Vai de societatea noastră.

| orailibrail a răspuns:

Ce aveti ma?
Dupa atingerile intime urmeaza penetrare cu degetul apoi la sxurt timp va urma.si prima partida de sex.
Cand ai inceput sa ii permiti iubitului sa te atinga, deja ai capitulat in fata lui

| doctorandus a răspuns (pentru orailibrail):

Si care-i problema? Are dreptul si ea la viata sexuala.

| Kellut a răspuns:

A inceput iar sezonul intrebarilor amuzante?
Vezi poate ies gemeni...cine stie?
Glumeam!
Posibil sa te doara sanii datorita dezvoltarii. Nu te dor sanii musai doar la ciclu sau cand se formeaza pruncul.
Deci chill....Totusi poti face un control la medic.
Lasa patting-ul, ori o faci serios ori vor urla hormonii in tine.
Si protejeaza-te.
Succese.