| Geo2608 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru, am facut dragoste cu prietena mea, ultima data a venit ciclu pe 22 februarie si pe 21 martie a fost ultima data cand am facut dragoste si am terminat in ea. Nu a mai venit ciclu de 8 zile, acum cateva zile a avut o scurgere maronie si in alta zi o picatura de sange. E posibil sa fi ramas gravida? Multumesc pentru intelegere!

8 răspunsuri:
| butterfly27 a răspuns:

Da este posibil. Dar eu zic sa mai asteptati putin si sa-si faca un test. Fara rautate dar protejati-va... Aveti grija de voi, va pup

| cosmin333 a răspuns:

Prietenas din moment ce te-ai terminat in ea sunt sanse sa fi ramas.Acele scurgeri maronii pot fi interpretate ca niste insemne ale aparitiei unei eventuale sarcini.Acum nu vreau sa te sperii dar sau ceva insa sarcinile apar intre zilele 12-18 a ciclului mentrual si dupa cum zici tu nu ar trebui sa iti faci griji pentru ca se afla pe 21 martie in perioada infertila.Sa dea Dumnezeu sa nu se fi intamplat nimic rau si duminica sa vezi doar o liniuta pe acel test...

| loveyourkiss a răspuns:

Sunt sanse destule daca ai terminat in ea, eu zic sa mai astepte cateva zile si daca nu'i vine sa isi cumpere un test de sarcina

| ananyyo a răspuns:

Da, este posibil, dar poate face testul si maine, de ce tocmai duminica? data viitoare folositi o metoda de contraceptie daca nu doriti o sarcina, n-ar fi mai ok?

| misita a răspuns:

Da e posibil sa fi ramas insarcinata, dar ar trebui sa faca un control medical, sau cel putin macar un test

| Geo2608 explică (pentru misita):

Asta voi face, o sa faca testul duminica, sper sa iasa negativ!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Geo2608):

Cred ca si ea spera

| misita a răspuns (pentru Geo2608):

Sa dea domnul sa fie asa cum va doriti