| anonim_4396 a întrebat:

. Buna. am nevoie de cat mai multe pareri si raspunsuri...problema mea este...ca m-am despartit de iubitul meu. cu care eram impreuna de circa 2 ani de zile si ma simt de vina deoarece el ma iubea enorm de mult chiar daca eu locuiesc actual in italia el a fost de acord sa continuam relatie.Eu am decis sa punem capat acesteia deoarece cred ca e mai bine asa datorita distantei si pentru ca parintii mei nu sunt de acord. Il iubesc enorm si el la fel dar nu stiu ce sa mai fac. el sa rugat de mine sa ne impacam ca vrea sa continuam nu stiu ajutati-ma plssad sad

5 răspunsuri:
| Musiclove18 a răspuns:

Am avu to relatie la distanta timp de un an jumate.Eu zic sa nu asculti de nimeni si nimic sa nu te intereseze.Revederea va fi dulce. Da'i incolo pe a tai este in joc fericirea ta.Impaca'te cu el.Este suficient ca sunteti departe unul de celalalt.Eu asa zic, nu ai nimic de pierdut, eventual de castigat.:* Iubit'va mult.Succes

| Lexy ♥ a răspuns:

Eu zic sa va impacati daca el tine la tine si tu la el, merita o sansawinking

| un copil:x a răspuns:

Il iubesti, te iubeste. Ce e asa greu?

Da stiu ca nu este usor daca sunteti la distanta, dar daca va iubiti cu adevarat poate veti invinge distantathinking
Nu`l lasa atata timp cat il iubesti.Lupta pentru iubirea ta.

| Deea_1734 a răspuns:

Distanta e grea, uneori vrei sa ai persoana iubita alaturi, te vei simti singura, ce vei face atunci? Eu sunt de parerea ca trebueste sa nu va impacati, asa va fi mai bine si pentru tine si pentru dinsul! Bafta!

| Lulu_8513 a răspuns:

Eu cred ca daca il iubesti ar trebui sa continui relatia.Eu personal nu sunt foarte incantata de relatiile la distanta dar daca exista iubire reciproca ar fi pacat.sunt sigura ca veti gasi o solutie!winking
Sunt numeroase cai prin care puteti tine legatura si in ceea ce ii priveste pe parintii tai ar trebui sa le explici faptul ca il iubesti si ca asta te face fericita!happy
Sper ca am fost de folos!big grin