| karryna1 a întrebat:

am nevoie de ceva sfaturi …
Sunt cu un baiat de 5 luni si in tot timpul acesta nu am inceput sa il iubesc, tin sa specific ca el ma iubeste mult, mi-a demonstrat asta de multe ori… Dar oricat m-as stradui nu pot sa il iubesc atat de mult cum ma iubeste el pe mine, dar de cate ori ne certam simt nevoia sa ma impact cu el...cateodata nici eu nu ma intelegstraight face nu stiu ce sa fac…sa continui situatia asta sau sa ma despart de el? tin sa specific ca eu am 15 ani iar el 22 [poate e si varsta o problema]
Daca imi puteti da niste sfaturi.
Multumesc.:*

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Probabil diferenta dintre voi doi este prea mare ..asa cred ca ti se pare tie si totusi cred ca tu esti inca foarte frageda pentru a avea o relatie cu un baiat de o asemenea varsta! Vreau sa ti spun ceva faptul ca el iti demonstreaza tie ca el te ar iubii pe tine vreau sa te asigur ca nici decum nu i vorba de acest sentiment atit de amplu si de. frumos cu siguranta are alte sentimente fata de tine dar nu ca te ar iubii in adevaratul sens al cuvinatului! Nu poti simtii ca iubesti o persoana care o cunosti doar de 5luniSentimentul acesta vine dupa o perioada mult mai mare ...si mai ales dupa o perioada cind cei doi trec prin tot felul de chestii frumoase si mai putin frumoase~~Abia atunci poti spune pentru cineva cit de mult il poti iubii ok? cu siguranta el vrea de la tine doar o chestie si atita tot iar pentru acel lucru este in stare sa faca orice pentru al obtine tu crezand cat de mult te ar iubii dar nici vorba de iubire! Scuza ma ca ti dau un raspuns atit de dur dar poate acesta este adevarul!~Si acum una peste alta Cred ca tu stii cel mai bine ce sa faci cu tine insuti ori continui asa si fericirea ta langa el este cum este ori termini cu el si iti cauti fericirea langa alta persona pe care sa o poti iubii si tu la fel de mult! Ce alegi? Succes!

Paste Fericit!

| karryna1 explică (pentru VadTot):

Multumesc... m-a ajutat foarte mult sfatul tau. :*

| karryna1 explică (pentru VadTot):

Multumesc... m-a ajutat foarte mult sfatul tau. :*

8 răspunsuri:
| Nicky29 a răspuns:

Esti inca o copila mai ai multe de invatat si fiecare iubeste in felu lui, continua sau despartete de el tu stii ce e mai bine... dar eu zic ca daca vei ramane imrepuna cu el vei invata mult mai multe de la relatiie si poate cu timpul iti vei da singura seama ce ai de facut.

| TilaTequila a răspuns:

Daca te iubeste, ramai cu el. Altul ca el nu o sa gasesti in viitorul apropiat

| Ina93 a răspuns:

Pai ai specificat ca "simpti nevoia pentru el ..inseamna ca ti si tu putin la el ..eu zic sa nu te desp de el

| BabyyBllue a răspuns:

Wow...pai problema e ca tu nu iti dai seama ca tii la elbig grin dar tii tongue pentu ca daca nu ai tine la el te-ar durea undeva cand te-ai certa cu el big grin si hmm...esti sigura ca nu vrea nimic de la tine la 22 de ani ai lui? sa nu cazi in capcana ai grija, cu o vorba dulce si alte chestii frumoase sa nu vrea doar sa te bage in pat.big grin Nu de alta dar baietii la 22 de ani nu prea vor altceva big grin de la 17 ani le incepe dorinta asta asa ca nu ai cum sa ii schimbi big grin Ai grija. Eu zic ca tii la el pentru ca presimt ca esti o fata desteapta si nu ai sta cu un tip de milabig grin Ai grija ce faci big grin tine de el!big grin

| Toni96 a răspuns:

Daca el are 22 de ani si tu 15, ori te iubeste ori stie sa te minta frumso. Un baiat de 22 de ani are nevoi pe care nu cred ca tu la 15 ani poti sa le satisfaci. Daca esti sigura ca el te iubeste si tu nu simti nimic pentru el, ar fi mai bine sa ii zici, mai bine acum decat mai tarziu pentru ca va suferi. Spun asta din propria experiente, dar la mine era invers, eu am 16 ani si ea 18, si dapa 4 luni in care chiar m-a facut sa cred ca ma iubeste, o iubeam mai mult decat orice pe lume si aveam tot felul de vise frumoase, pana intr-o zi cand a zis ca s-a plictisit de mine si mi-a zis sa nu o mai caut. M-am simtit teribil de urat, si am avut multe nopti in care nu am putut sa dorm. Este hotararea ta ce vrei sa faci, dar nu stiu ce sa zic de diferenta de 7 ani dintre voi. Intr-o zi o sa vrea sa se insoare, si tu ar trebui sa renunti la anumite lucruri. Daca tu ai vrea sa te casatoresti cand termini facultatea, asta ar insemna ca el ar avea 31 de ani, si nu cred ca ar fi dispus sa astepte atat. Dar nu cred ca sunt lucruri asa de serioase la 15 ani. Eu inainte sa intru intr-o relatie analizez toate aspectele, pentru a nu stiu cum va decurge relatia. Gandeste-te bine!winking

| meryrene a răspuns:

Buna! intrade var poate nu o sa reușești sa il iubesti asa cu o face el pentru ca el are 22. Sh are mai multe experienta de cat tine. Eu zic sa nu te desparti de el pentru ca dupa cum chiar tu ai zis iti lipseste. Sh poate o sa fii trista sau ranita daca te desparti de el. Mai bine, pentru fericirea ta ar fi sa ramai asa I ntr. o relatie big grin