| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi, in masura in care puteti si vreti. Sunt cu un baiat de 3 luni. Il iubesc, chiar daca pare absurd dupa 3 luni sa iubesti pe cineva. Sunt convina cala noi a fost dragoste la prima vedere. Si el ma iubeste, Mi-a demonstrat asta. Problema e ca eu sunt foarte geloasa pe toate fetele care il saluta, vorbesc cu el, etc. Inainte nu eram asa, dar n-am mai iubit atat de mult pe nimeni, deci in concluzie sunt foarte geloasa. Ne certam cateodata pentru ca fac crize de gelozie. Nu stam mult timp suparati pentru ca ne iubim si mereu unul dintre noi si cere scuze si lucrurile se rezolva. Nu stiu ce sa fac sad mereu ii zic ca sunt geloasa pentru ca il iubesc si mi-e frica sa nu ma insele si ca vreau sa fie doar al meu si el ma ia in brate si mereu imi zice ca n-am de ce sa fiu geloasa ca el ma iubeste doar pe mine si n-ar putea sa faca ceva sa ma raneasca sad si mi-a zis ca ma accepta aa cum sunt cu defecte si calitati, ca el ma iubeste oricum. Dar eu nu vreau sa mai fiu atat de geloasa pentru ca imi fac rau singura. sad ce potsa fac?

Răspuns Câştigător
| CrushBoy89 a răspuns:

Daca el te iubeste cu adevarat nu va face astahappy Crede-ma! Asa ca nu are rost sa-ti faci griji.Tu il iubesti! El te iubeste! Poate ca acele fete sunt prietene..amice...colege.Asta nu inseamna ca el le-ar iubi.Alta varianta: fetele vor sa il ia in brate si el nu poate refuza ca na..acum cum sa refuzi. dupa te vor crede un exclsivist.El te iubesteeeeeeebig grin
Lasa gelozia si toate astea. fleacurihappy
Arata-i tu mai mult ca il iubesti..Sa nu treaca zi fara sa nu vorbesti cu elhappy Si atunci oate ca nu se va mai intalni cu alte fetehappy
Concluzia: Lasa gelozia, ca te obosestehappy
Baftawinking Si daca nu te deranjeaza, poti sa-mi multumesti printr-o fundawinking
Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| CrazySoursD a răspuns:

Gandeste-te cum ar fi sa fii tu in locul lui...e super aiurea sa faci crize la niste nimicuri: salutat, vorbit. Daca il vezi ca se saruta cu una cum mai faci? Cred ca lesini sau ceva de genu.Nu mai lua totul asa serios.Nu esti singura fata din jurul lui asa ca obisnuieste-te cu asta: esti cea speciala decat ele, pentru ca al tau e.

| CristinaPaula a răspuns:

Învață sa te controlezi si sa ai mai multa încredere in el, dacă continui asa o sa il pierzi. Știu si eu pe cineva care face asa si la un moment dat băiatul a zis ca dacă mai continua o sa se despartă, au fost si despărțiți jumătate de an si de atunci ea s-a liniștit. Tu nu fa sa se ajungă la asa ceva, lasă gelozia deoparte si spune-i ca esti geloasa, dar o sa încerci sa te controlezi, explica-i ca tu ai încredere in el si pe viitor, e clar ca gelozia nu o sa dispară niciodată, dar fa in asa fel încât sa nu ii reproșezi lui, el nu poate sa nu mai vorbească cu nici o fata acum si tu trebuie sa înțelegi asta.

| ZakkyRock2 a răspuns:

Ia un brate un alt baiat si vezi tu ca o sati treaca sau incearca sa te controlezi numara pana la 10 sau gandeste-te dinainte ceo sa-i spui cand vb cu el inainte sa-i spui spuneti in minte ce vrei sa-i spui