| clawdya_8655 a întrebat:

Am nevoie de parerea voastra caci eu nu prea mai stiu ce sa cred. M am despartit oficial de 1 luna jumatate de iubitul meu, dar lucrurile intre noi se racisera de mai mult timp. De fapt, el era mai rece, nehotarat, confuz m-a ranit mult prin cuvinte, nu m-am simtit iubita in relatie. A durat 6 luni. Asa. De cand m-am despartit de el, nu mai stiu de mine. parca toata confuzia aia a lui s-a transmis la mine. Sunt momente cand as vrea sa am ssi eu pe cineva, sa stiu ca ii pasa de mine..si momente cand nu. Am intalnit un baiat minunat, asa pare. Se vede ca ii plac, e exact cum voiam eu doar ca nu stiu ce sa fac. Sunt momente cand as vrea sa o iau de la capat, sa ii dau o sansa si momente cand cad pe ganduri si nu stiu ce sa fac. Am ajuns intr o stare de confuzie maxima. Cu ex ul clar nu ma impac. E oare senzatia asta penteu ca e posibil sa fie prea devreme pentru o alta relatie? Nu inteleg starea asta continua...sunt incantata de cineva la inceput si dupa....nu mai stiu ce sa fac..multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

E din cauza ca te simti cam singura sau cum ai spus tu. simti nevoia sa ai pe cineva. Aceasta stare te determina sa ii mai dai inca o sansa fostului. Ceea ce nu ti-o recomand... A trecut mult timp deci nu cred ca mai simte nimic pentru tine si daca incepeti iar, totul o sa fie bine maxim o saptamana. dupa iar o sa fie la fel deci nu rezolvi nimic.
Incearca sa vezi ce iese cu acel,, baiat minunat". Insa ai grija si la el :/. Incearca sa aflii cat mai multe despre el si daca e sa incepi o relatie cu el, nu baga asa mult suflet din prima.
Alta varianta nu cred ca ar fi sa scapi de aceasta stare. Doar daca... lasi sa rezolve timpul tot. Insa ar dura prea mult si ar fi prea,, dureros" deci nu iti recomand. Asa, daca o sa fii iar intr-o relatie cu un baiat potrivit, dar sa fii 100% sigura ca e potrivit (nu 99, 99%, ci 100%), o sa iti ofere iubire, o sa te faca sa te simti mai bine si asa nu o sa mai fii cu gandul la fostul', pe scurt, o sa scapi de starea asta. Dar nu te grabi daca nu vrei ca lucrul asta sa se repete...
Sau. daca ai mai putin de 17 ani, te sfatuiesc sa o lasi balta, daca incepi alta relatie, sunt aproape sigur ca iar o sa suferi pentru ca majoritatea stii cum sunt. vor relatii la misto si mai mult ca sigur o sa te paraseasca, ceea ce nu cred ca iti doresti deci. Asa de la 17 ani in sus, dai de mai multi baieti care isi doresc o relatie serioasa.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar, nu.

N-am citit intrebarea, e prea lunga, dar poti merge linistita pe mana mea. Nu m-am inselat niciodata, in 50% dintre cazuri.

| ambicio a răspuns:

E normal să te simți așa, te sfătuiesc să asculți ce îți dictează inima și să acționezi în concordanță cu sentimentele tale.