| SSadAngel a întrebat:

Buna happy am nevoie de parerile voastre ( mai ales ale baietilor) : daca o fata isi doreste sa faca sex cu tine ( o fata cu care nu esti intr-o relatie, dar va stiti destul de bine, tu fiind singur, neavand iubita) adica face ea primul pas si iti spune ca te iubeste prea mult si tocmai de aceea isi doreste nespus sa aiba contact sexual cu tine, voi cum ati reactiona? ce parere ati avea despre acea fata? ati accepta sa faceti asa ceva? Sau ati considera-o cumva curv*a, usuratica sau vreo obsedata, disperata pentru ca a indraznit sa va ceara asta si sa faca ea primul pas si sa va zica ce simte? Ar putea iesi o relatie frumoasa intre voi si fata respectiva daca ati accepta sa faceti asta? M-as bucura daca mi-ati raspunde la toate nelamuririle din aceasta intrebare..pentru ca v-am adresat mai multe intrebari intruna singura. Multumesc :3 funda

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Baietilor nu le plac lucrurile primite de-a gata. Poate iesi o relatie daca si el deja are sentimente pentru fata respectiva...dar nu cred ca e un inceput bun pentru cei doi.
Mai degraba cred ca ar putea iesi cateva nopti fierbinti si atat.
Curva probabil ca nu te va considera, dar nici nu cred ca va castiga vreo noua doza de respect fata de tine.

| ALGator a răspuns (pentru sofisis):

"Baietilor nu le plac lucrurile primite de-a gata"
Cred ca îi supraestimezi pe "baieti". Never say never :-)

| sofisis a răspuns (pentru ALGator):

In sensul ca daca primeste de-a gata, nu se mai streseaza sa cucereasca fata, sa incerce o relatie etc. Ramane la ce i se da deja si gata.

| ALGator a răspuns (pentru sofisis):

De acord.

Ca sa ma explic si eu (nu sa conving). Rezerva mea (exprimata in gluma) era in privinta debutului unei relatii, care de multe ori nu e simetric. Unul dintre cei doi nu se sinchiseste si atunci celalalt, care are initiativa, ori renunta direct (vezi Doamne, nu e reciproc) ori supraliciteaza, ajungind in situatia sa "puna pe tava" celuilalt. Avem prezente ambele comportamente: unul "se lupta sa cucereasca" (asa cum spui) in timp ce celalalt "primeste de-a gata". Dar asta e doar o situatie tranzitorie. Daca se urneste din loc caruta, pot avea loc rasturnari de exemplu cel "slab" ajunge "tare". Din citeva scheme de baza apar multe situatii care fiecare cere o rezolvare.
Hai, ca la teorie stau bine :-)

18 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca eu iti ofer tie o suma de bani,pur si simplu,a dat generozitatea in mine si vreau sa-ti ofer tie banii astia,asa,ca te simpatizez,nu te alarmezi,nu intri la idei,nu te gandesti ce se ascunde in spatele acestui lucru?
La fel va reactiona si un baiat,chiar daca e interesat de oferta ta,mereu va avea un gust amar si o mare intrebare in subconstient,de ce el,de ce lui si nu altuia si va avea mereu indoieli in privinta ta,cum de te oferi pur si simplu...
Omul e multumit sa reuseasca intr-o incercare grea,abia atunci apreciaza ceea ce a obtinut si doreste sa si pastreze ceea ce are!
Ceea ce e oferit usor,se pierde usor si isi pierde valoarea aproape imediat!
Nu stiu daca vei fi luata drept usuratica, in mod sigur va profita de oferta ta, dar e imposibil sa-ti spun daca va dori sau nu sa te pastreze, tind sa cred ca nu!
Dar sa nu uiti, in viata totul e posibil!
happy

| Zenithf a răspuns:

Eu stiu ca si tu ai nevoie de iubire asa cum si eu am nevoie de ea. M-as simti bine ca trezesc asemenea dorinte in tine. As avea parerea ca esti un pic cam singuratica si poate si un pic disperata. In functie de starea mea civila, as accepta sau ti-as explica frumos care este situatia si de ce nu se poate (acum). Ar putea sa iasa o relatie frumoasa daca ne potrivim in mai multe puncte de vedere, nu doar la pat, altfel am ramane prieteni si as tine tot ce-a fost doar intre noi.

| mihai69 a răspuns:

1. aș accepta, evident! Calu' de dar nu se caută la dinți...
2. dacă o cunosc (așa cum zici) destul de bine, nu aș considera-o în niciun fel; oricum, mie nu prea-mi stă-n fire să judec oamenii;
3. ar putea ieși o relație frumoasă de tipul „friends with benefits"; mai mult... nu știu. Poate, depinde de foarte mulți factori.
Spor la hâța-hâța!

| neutrino a răspuns:

Daca m-ar prinde intr-o zi buna, este posibil sa accept, fara a o cataloga drept curva, ci o fata usuratica ce poate avea si ea problemele sale. O relatie frumoasa nu poate iesi de aici, sa nu exageram, ci cel mult o aventura interesanta, cu o fatuca pe care mintea nu o poate ajuta prea mult. Atat si nimic mai mult.

| ALGator a răspuns:

Pentru a construi o "relatie frumoasa" (cum scrii ca vrei - fara sa dai alte detalii) nu e eficient sa pui la bataie "artileria grea". Asta e buna cind s-au epuizat celelalte arme mai simple dar mai subtile.
Al doilea principiu ar fi ca nu te licitezi pe tine insuti. Ai primit un nu la oferta "te iubesc prea mult" ca sa fie cazul sa supralicitezi?
Ar fi mult mai simplu sa te faci mai prezenta in viata lui in ocazii banale, sa te faci simpatica, draguta (fara ca sa te umilesti) ca prin asta sa incerci sa devii treptat o prezenta careia sa-i duca lipsa. Ii oferi motive sa te simpatizeze, apoi sa te placa. Mergi pe calea altor nevoi ale lui, de ex poate aveti gusturi comune despre care puteti vorbi. Putem numi asta "expunere". Rabdare!
P.S. Ca barbat nu te-as desconsidera daca "ai face primul pas" - asta e o idee prosteasca. Dar e riscant sa joci de la inceput cartea indragostirii prin compasiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil as refuza, daca o fata ma place foarte mult si eu nu am niciun fel de sentimente pentru ea, acceptand sa facem sex ii voi amplifica si mai mult sentimentele fata de mine. Va incepe sa vada speranta acolo unde ea nu exista si apoi, toata lumea va avea de suferit. Ea se va simti dezamagita, tradata si folosita, eu voi avea regrete ca am ranit o fata pentru o partida de sex. Nu mai spun ca ar putea aparea si alte complicatii, scene in public, reprosuri si, in final, ura.

Dar fiecare om are propria sa mentalitate, nu avem de unde sa stim cum sta treaba in cazul celui pe care tu il placi. Si e adevarat ca daca i te vei oferi pe tava, nu te va mai aprecia la fel de mult, cum ti-au spus Sofisis si Greece. Nu cred ca sexul este metoda potrivita, incearca sa-l seduci prin alte metode, doar esti femeie. Fa-l pe el sa te doreasca.

Răspuns utilizator avertizat
| TeckTonik997 a răspuns:

Foarte probabil sa aceepte dar nu asa pornesti o relatie, el te va trece in agenda lui: "buna de fu**t" si atata. Greu sa ai o relatie lunga daca procedezi asa.

| marin81 a răspuns:

De ce sa fie curva? Doar nu o face pe bani/ In primul rand cam ce varsta aveti voi? Eu zic s aincerci, incercarea moartea n-are/ Daca va fi sa fie va fi, daca nu asta e/ daca nu incerci poate ai sa regreti mai tarziu/ Si la mine sotia a facut primul pas, si nu am considerat-o nici o data usuratica

| Ottakringer a răspuns:

Salut.
In primul rand iti pot zice ca as refuza. Daca e doar pentru sex refuz.
De ce? Pai daca te intelegi bine cu fata respectiva si practic poti vorbii cu ea deschis nu vad de ce ar fi o relatie. Eu o consider ca o sora care ma ajuta oricand cu un sfat. Chiar daca tentatia e destul de mare o refuz cu bun simt. Sa zicem ca esti intr-o relatie cu respectivul... daca dintr-o greseala va despartit, dupa te pot asigura ca nu o sa mai fie la fel relatia voastra de prietenie.Nu o sa mai poti discuta deschis cu el/ea. Trebuie sa gandesti logic. pierzi cea mai buna prietena pentru o partida de sex? Nu! Eu nu as face asta. Nu se compara o partida de sex cu o prietena buna in care poti avea incredere totala. happy

| MotanAndrei a răspuns:

Dac-as fii singur, cu siguranta as accepta.Sa nu uitam ca o partida de sex, arde intre 200[2kg]-500[5kg] calorii. Si e placut sa faci sex, si daca fata nu cere banii ca sa faca sex, atunci nu e curva. Daca vrea doar cu acel baiat sa faca sex, tot nu e curva, doar daca face cu o multime de baietii in aceeasi saptamana/luna, atunci da e curva.

| Maxnonymus a răspuns:

Deci, cum ai spus si tu, daca se cunosc de ult timp si baiatul o cunoaste destul de bine incat sa stiu ca ea nu are vreo boala sau ca nua mai avut contacte sexuale, adica o stie drept o fata linistita eu cred ca este foarte ok, adica nu cred ca ar considera-o curva sau asa ceva happy

| marlan a răspuns:

Relatie de lunga durata nu cred ca o sa ai cu ea, dar fai ce ai de facut cu ea un timp si apoi vei vedea daca incepi sa tii la ea sau nu.

| Stoleru_Seby_1998 a răspuns:

Eu unu as acepta incerca si lasane raspunsu big grin

| FaNNee14 a răspuns:

Deci gagicamea la fel e, nu eram intr-o relatie, doar ne cunosteam bine si mi-a zis sa fac sex cu ea, alea alea si momentan suntem impreuna de 7 luni si nu mi s-a parut nimic ciudat ca mi-a zis ca vrea sa facem sex laughing