| cretulina2013 a întrebat:

Buna am nevoie de un sfat stiu ca aici pe aceste site gasesc un sfat bun.Am cunoscut un baiat m-am imprietenit cu el vorbeam doar pe net dupa la telefon vorbeam zi de zi cu el prin mesaje pe mess,i-am dat web si el mie. Vorbim zi de zi cu el am inceput sa prind drag de el,totul era frumos, am vorbit asa cam 1 luna asa.De ziua mea m-am intalnit prima oara cu el,totul a fost frumos m-am dus la ea am stat de vorba ne-am sarutat si eu am primit un mesaj de la un baiat imi urase la multi ani iar el s-a suparat pe mine si din clipa aia totul se racise cand am plecat ne-am sarutat.Iar de atunci nu prea mai vorebeste cu mine,am pus-o pe nepoata mea sa vorbeasca cu el si i-a spus ca nu ma mai iubeste, si dupa mi-a dat mesaj ca momentan nu mai putem fii impreuna ca are niste datorii.Si i-am spus daca pot sa il ajut si el a spus cum sa imi dai banii si i-am spus daca e te ajut aici am facut greseala ca dupa el a spus ca ne intalnim pe 12 atunci cand ii dau eu bani, si prea rar vorbeste cu mine acum.Nu stiu ce sa fac am nevoie de un sfat.Eu m-am atasat de el foarte mult si nu stiu ce sa fac.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Bun. Multumesc.
Ok...O relatie legata in virtual nu are nici o valoare.
Nu apuci sa cunosti un om stand zi de zi langa el.d'apai pe net.
De iubit sa fii tu sigura ca nu te-a iubit nici o milisecundawinking Cu alte cuvinte iubirea lui nu a incetat ci pur si simplu nu a fost niciodata acolo.
Prin faptul ca ti-a spus ca nu puteti fi impreuna ca are el datorii eu imi dau seama ca el fix asta vrea de la tine : bani! Probabil ai o situatie materiala mai buna decat a lui. Sa fii convinsa ca nu are datorii ...asta ti-a spus-o tie ca sa te ameteasca de cap si sa te joace sa-i dai bani. Am mai vazut cazuriwinking
Din cauza acelui mesaj nu s-a suparat fix deloc. Cauta o metoda sa te faca disperata (si se pare ca i-a cam mers din pacate) dupa el. Sa te aduca in stadiul la care sa faci orice pentru el. Din nou dovada ca nu te iubeste.
Vrea sa profite de tine atata tot!
Daca te vei indeparta de el vei vedea ca te va cauta insistent : o data pentru ca nu se va astepta la asta de la tine si doi pentru ca are un interes la tine (dar nu sentimental).
Te joaca pe degete pentru ca te-a vazut mai naiva si amorezata. Va incerca sa te ameteasca cu vorbe foarte mari asa ca ai grija sa nu pici.
Daca totusi nu te va mai cauta inseamna ca in al doispelea ceas a avut un gram de respect pentru tine si s-a hotarat sa nu iti faca rau.
Daca vei intra intr-o relatie cu el (sau cu un om cu tipologia lui) te va seca de tot ce ai : sentimente, liniste, bani etc.
Asa ca, renunta la relatiile pe net si traieste-ti viata la maxim ca e asa frumoasa ...si e singura pe care o avem. Nu avem dreptul sa ne batem joc de ea. Cu atat mai mult sa le permitem altora sa o faca.
A si inca ceva : multumeste lui Dumnezeu ca ai aflat repede ce tip de om e. Tie ti se pare normal ca un om de 19 ani sa aiba datorii si chestii de genul? Cum ai putea avea tu liniste alaturi de un om asa de iresponsabil. Desi repet : eu nu cred absolut deloc gogasa asta pe care incearca el sa ti-o bage pe gat.

13 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Apeleaza la ajutorul unuia dintre consilierii :

Jack (Daniel's) Jim (Beam) sau Johnny (walker)

| Dariusuu a răspuns:

Din ce ai scris tu tii la el, dar pe el nu prea il intereseaza. E de admirat faptul ca il ajuti cu banii dar intreaba-l ce inseamni tu pentru el.
Si incearca sa vezi care este problema, ceva s-a intamplat cu el.

Orice problema are o rezolvare. Succes. Nu am scris nuh stiu ce dar sper ca sa te ajute.

| Vix999 a răspuns:

laughing)))))
Iarta-ma ca rad dar... el s-a suparat ca ti-a zis unu La Multi Ani? laughing))
Wow...cati ani aveti ca sa inteleg si eu si ca sa stiu cum sa abordez problema.

| cretulina2013 explică (pentru Vix999):

Sunt amandoi de seama aveam 19

| cretulina2013 explică (pentru Vix999):

Deja ma cauta mi-a dat mesaje ca ii e dor de mine si ca ma vrea.eu de ceva timp nu i-am mai dat nici un mesaj si a inceput sa ma caute.

| Vix999 a răspuns (pentru cretulina2013):

Da pai logic...se apropie data de 12 cand trebuie sa-i dai banii laughing)
E asa previzibil ametitu asta ca mai mai ca mi-e mila de el...te rog eu mult sa nu-i dai nici un ban. Eu in continuare nu cred ca are datorii si chiar daca ar avea...nu e treaba ta sa i le rezolvi. Un barbat adevarat nu numai ca nici macar nu ti-ar fi spus de problema asta.dar cu atat mai mult nu ar fi luat bani de la tine.
Stiu ca probabil ti-e greu dar iti e mult mai bine fara el, crede-ma. Iar peste o relatie virtuala se poate trece foarte usor, iti spun din experientawinking

| cretulina2013 explică (pentru Vix999):

A spus sa merg cu el cand da banii la tipii aia, ca ii e dor de mine.si s-a suparat ca deja am o alta relatie cu un baiat.

| Vix999 a răspuns (pentru cretulina2013):

Tu inca te gandesti ss i dai bani? Si s a suparat asa tare pe tine ca inca vrea banii? laughing))
Serios...nu mai pierde timpul cu el...probabil si fata aia la randul ei i a dat bani.ma rog..patetic personaj.
Daca esti deja cu altvineva bravo. Ramai cum esti ca esti bine

| cretulina2013 explică (pentru Vix999):

Ok multumesc mult de sfat:*:*

| Vix999 a răspuns (pentru cretulina2013):

Bun. Multumesc.
Ok...O relatie legata in virtual nu are nici o valoare.
Nu apuci sa cunosti un om stand zi de zi langa el.d'apai pe net.
De iubit sa fii tu sigura ca nu te-a iubit nici o milisecundawinking Cu alte cuvinte iubirea lui nu a incetat ci pur si simplu nu a fost niciodata acolo.
Prin faptul ca ti-a spus ca nu puteti fi impreuna ca are el datorii eu imi dau seama ca el fix asta vrea de la tine : bani! Probabil ai o situatie materiala mai buna decat a lui. Sa fii convinsa ca nu are datorii ...asta ti-a spus-o tie ca sa te ameteasca de cap si sa te joace sa-i dai bani. Am mai vazut cazuriwinking
Din cauza acelui mesaj nu s-a suparat fix deloc. Cauta o metoda sa te faca disperata (si se pare ca i-a cam mers din pacate) dupa el. Sa te aduca in stadiul la care sa faci orice pentru el. Din nou dovada ca nu te iubeste.
Vrea sa profite de tine atata tot!
Daca te vei indeparta de el vei vedea ca te va cauta insistent : o data pentru ca nu se va astepta la asta de la tine si doi pentru ca are un interes la tine (dar nu sentimental).
Te joaca pe degete pentru ca te-a vazut mai naiva si amorezata. Va incerca sa te ameteasca cu vorbe foarte mari asa ca ai grija sa nu pici.
Daca totusi nu te va mai cauta inseamna ca in al doispelea ceas a avut un gram de respect pentru tine si s-a hotarat sa nu iti faca rau.
Daca vei intra intr-o relatie cu el (sau cu un om cu tipologia lui) te va seca de tot ce ai : sentimente, liniste, bani etc.
Asa ca, renunta la relatiile pe net si traieste-ti viata la maxim ca e asa frumoasa ...si e singura pe care o avem. Nu avem dreptul sa ne batem joc de ea. Cu atat mai mult sa le permitem altora sa o faca.
A si inca ceva : multumeste lui Dumnezeu ca ai aflat repede ce tip de om e. Tie ti se pare normal ca un om de 19 ani sa aiba datorii si chestii de genul? Cum ai putea avea tu liniste alaturi de un om asa de iresponsabil. Desi repet : eu nu cred absolut deloc gogasa asta pe care incearca el sa ti-o bage pe gat.

| AndyLavy a răspuns:

Pai e un idiot care nu stie sa aprecieze, care cu siguranta nu tine la tine si nu te respecta. de ce ti-ai dori un asemenea specimen alaturi? iti este mai bine fara el, sau cel putin iti va fi. daca intr-adevar tinea la tine nu se comporta asa. pe net poti intalni multi ciudati si nu trebuie sa ai incredere. ( spun asta din propria experienta, am cunoscut si eu cativa baieti, insa din toti doar unul singur a fost si este de incredere fiind si actualul meu prieten ). sterge-l din mess fb sau ce mai ai tu, si inchide aceasta etapa a vietii. nu are rost sa te amagesti si sa stai langa o persoana care nici macar nu te respecta.

| Originaly a răspuns:

Sincer...lasa prostiile pe mess, eu stiu ca un baiat trebuie sa cucereasca o fata, nu sa se roage fata de el...fii serioasa si lasa-l, o sa te caute el daca o sa fie interesat.Ai rabdare sa vina Fat-Frumos care sa tina la tine nu un oarecare derbedeu! Mult Noroc in continuare!

| cretulina2013 explică:

Ce raspuns urat se vede ca nu ai cei 7 ani de acasawinking

| Senchiu_Ionut_1992 a răspuns:

Io zic sa nu ii dai nici un ban... ( parerea mea )