| Anomius a întrebat:

Am o f mare problema. Am facut sex neprotejat cu prietenul meu ( mai exact coitus interruptus) deci nu a ejaculat in mine. Menstruatia trebuia sa imi vina pe data de 27, dar a nu mi-a venit. Pe 29 am facut un test de sarcina acesta avand rezultatul negativ. Tin sa precizez ca durerile dinainte menstruatiei au existat. Iar pe data de 30 pe chilot am avut o secretie maronie. Sunt foarte speriata, daca ma puteti ajuta cu un raspuns v-as fii f recunoscatoare. Multumesc aniticpat!

Răspuns Câştigător
| dariaelena a răspuns:

Poti sa repeti iar un test de sarcina, desi personal nu cred ca esti, dar ar fi bine daca l'ai repeta. Poate sunt dereglari hormonale, poate ai racit, poate e vreo infectie.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Coitus interruptus are un risc mare ed sarcina, de aceea este folosita doar de cuplurile in viata carora un copil n-ar fi o problema. Asadar, posibilitatea de sarcina este foarte serioasa. Testul facut pe 29 n-are nici o semnificatie, e prea devreme pentru a interpreta un rezultat negativ. Sangerarea maronie poate fi o sangerare de implantare a sarcinii sau poate semnifica o dereglare hormonala in afara sarcinii. Totusi, ai avut contact sexual neprotejat, ai o intarziere a menstrei, ai avut o sangerarea care pare de implantare, asa ca mai probabile sti insarcinata. Primul test serios de sarcina il poti face pe 4 nov daca folosesti urina de dimineata

| mona a răspuns:

Repeta testul sa fi sigura, sincer eu nu cred ca esti insarcinata

| onasis1961 a răspuns:

Testul l-ai făcut cam repede, la 2 zile! Se face la 7 zile! Deci repetă testul! Mai aveai la îndemână, Pilula de a 2 zi!

| Purec a răspuns:

Ori esti insarcinata, ori te-ai ales cu o infectie. Ce preferi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe parcursul actului sexual penisul elimina sperma, asa ca este posibil sa fi ramas insarcinata, sansele sunt minime dar trebuie sa le iei in considerare asa ca cel mai bine ar fi mergi la ginecolog

| SERIALS a răspuns:

Oh de ce? de ce? de ce?

| Elly7890 a răspuns:

Dar ca sa fii linistita nu stiu de ce nu iei anticonceptionale si totul e ok!

| Anomius explică (pentru Elly7890):

Chiar vreau sa iau, dar nu stiu unde sa ma duc la medic si nu stiu costul taxei pentru consultatie.

| Elly7890 a răspuns (pentru Anomius):

100 lei la cabinete private! si gratis cu trimitere de la medicul de familie!

| Anomius explică:

Va multumesc mult. Din fericire mi-a venit menstruatia azi dimineata. Deci sunt racita.