| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Am o intrebare.Am un coleg la scoala(am mai pus o intrebare in legatura cu el)si cred ca ii place de mine-se aseaja langa mine, imi ia apararea, etc.-winking. Ideea e ca stam destul de mult impreuna la scoala si toata lumea ne intreaba daca suntem impreuna.Eu intotdeauna spun „nu", dar ce sa fac sa aflu daca ii place de mine sau nu? El e cam timid si nu stiu cum ar reactiona.Ma gandeam sa il intreb dar imi e cam rusine si mai ales ca ne cunostem doar de la inceputul anului scolar.Nu vreau sa ii zic unei prietene sa il intrebe/ceva de genul asta pentru ca mi se pare penibil. Vreo idee? Va rog fara mistouri.multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| AlexKiddu a răspuns:

Da ideea cu prietenea e bun si incearca sa intrebi eu am fost intrebat si daca mia plk am zis da daca nu am zis nu asa ca ...incearca si BAFTA

7 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Faptul ca se aseaja langa tine si iti ia apararea nu inseamna neaparat ca te place in felul la care tu te referi. Ca sa afli acest lucru, nu ai altceva de facut decat sa il intrebi. Provoaca-l la o discutie deschisa despre acest subiect. Unul dintre cele mai importante elemente in orice tip de relatie este comunicarea.

| AlexKiddu a răspuns:

Esti cu el bravo sa auzim de casatorie laughing \

| EvilThoughts a răspuns (pentru AlexKiddu):

Da.sa te pregatesti! Intr-o luna maxim te invitam la nuntalaughing

| AlexKiddu a răspuns (pentru EvilThoughts):

O sa strang bani promitlaughing

| EvilThoughts a răspuns (pentru AlexKiddu):

Perfectlaughingsa astepti invitatiahappytongue