| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare la care as vrea sa aud parerea altora.Prietenul meu se poarta cam ciudat si defiecare data imi reproseaza ca nu are incredere in mine nici macar 1%, da intr-adevar o fost cazuri cind l-am mintit(nu l-am mintit din cauza ca am avut ceva de ascuns dar din faptul ca am socotit ca era mai bine ca sa afle mai tirziu la momentul potrivit problema care era in cauza)dar nu de asta e vb acum,,, in cazul cind ii spun adevarul pur si simplu nu ma crede,,, asta dintr-o parte e o problema simpla dar pentru mine e foarte greu sa-i demonstrez ca nu-l mint si nu intentionez s-o fac! Nu stiu-parerile voastre!

Răspuns Câştigător
| Liliana1981 a răspuns:

Ai gresit mintindu-l, asta e clar. Si o sa fie tot timpul neincrezator. Cere-i scuze spune-i ca ti-ai dat seama ca ai gresit si ca ti-ai invatat lectia. Roaga-l sa inceapa sa aiba incredere in tine. Daca nu reuseste insa paerea mea e sa terminati aceasta relatie bolnavicioasa.

12 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Si ce parere ai tu despreo aceasta relatie in care nu exista incredere? si daca nici el nu are incredere in tine, de ce nu-si cauta una in care sa aiba incredere?
Eu zic ca totul se bazeaza pe incredere si respect, daca nu totul =0

| mona a răspuns:

Pentru inceput ar trebui sa-i recastigi increderea [si o data ce si-a pierdut increderea in tine, greu si cu mari eforturi poate avea din nou, totul depinde de tine]

| Alexandru0007 a răspuns:

Pai daca l-ai mintit o data, e normal sa fie circumspect acumhappy explica-i frumos ca n-o sa il mai minti ca nu-ti sta in caracter si ca fost o greseala atunci

| neutrino a răspuns:

Daca el nu are incredere in tine, cu sau fara motivatie, tu nu ai de ce sa stai cu el. Daca nu, ofera-i ceea ce isi doreste si ai sa vezi atunci ce inseamna increderea!

| Azµre a răspuns:

Dacă ai mințit, așa se întâmplă.
Omul caută sinceritate!
Încrederea se capătă greu de tot.

| WildDream a răspuns:

Consecintele miciunii...
Increderea se pierde usor si se castiga greu, trebuie sa ai multa rabdare si el la fel. Nu poti decat sa-i spui adevarul de acum in colo si cu timpul poate ii recastigi increderea, iar daca nu sunt destui baieti.

| anonim_4396 explică (pentru WildDream):

Baieti sunt,,,, dar ce sa fac cu sentimentele?

| WildDream a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa inveti ca ori nu mai minti, ori inveti sa minti si sa nu fi prinsa laughing
Stii foarte bine ca daca nu exista incredere relatia nu poate rezista prea mult, mereu vor fi certuri, mereu reprosuri...

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Atunci de ce mai ii cu tine daca nu are incredere in tine? O relatie este bazata pe incredere! Nu trebuia sa il minti pentru ca daca te iubeste, te iubeste asa cum esti

| anonim_4396 explică (pentru BeautifulAngelOana):

Simplu,,,,e cu mine deoarece ma iubeste, nu exista al motiv!

| BeautifulAngelOana a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum poti sa iubesti o persoana in care nu ai incredere? Conteaza sa fi tu puternica si sa il iubesti cum stii tu mai bine!

| cozmy22 a răspuns:

Stiu cum e