| smb a întrebat:

Am o intrebare pentru baieti.Deci.Incepeti o partida de sex si intr-un sfarsit ejaculati dar continuati partida, adica nu va opriti nici macar 2 min. Dupa ceva timp ejaculati pentru a doua oara. Vreau sa stiu daca cantitatea de sperma ejaculata a doua oara este egala sau mai putina decat prima oara si daca e mai mica, pot ramane insarcinata?
Mie mi s-a intamplat asa.Prima oara a ejaculat repede, dar a continuat partida (schimbandu-si prezervativul normal), si a durat mai mult a doua oara...si prezervativul sa largit astfel incat atunci cand a ejaculat a doua oara s-a spart prezervativul si a ejaculat in mine.Va rog dati-mi un rasp folositor.Multumesc

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul de sarcina este absolut egal. Practic din a zecea parte din cantitatea de sperma riscul este maxim, asa ca nu conteaza ca ai ejaculat mai pitin ca prima data.

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

E mai mica cantitatea de sperma la a doua ejaculare dar asta nu inseamna ca spermatozoizii nu sunt viabili. Poti ramane linistita insarcinata daca te-a prins treaba asta in perioada fertila. Cand patesti accidente de genul asta, sa stii ca exista pilula de a doua zi.

| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

Recomandarea mea :
1. Folositi prezervative mai buna (Durex), inteleg ca e criza dar asta este.
2. Sunt pastile anti-bebe, incearca sa iei iar pe urma poti face sex linistita.