| TAzOVsKY a întrebat:

am o intrebare, va rog sa sa imi dati un sfat. In filme si nu numai, am vazut ca penisul barbatilor, in stare fleasca, are capul decalotat, nu e acoperit; dar la mine daca il tin in slip decalotat, este foarte sensibil si nu pot sa-l tin mult timp. Pelita revine la loc.de ce? de multe ori revine pelita la loc fara sa o dau eu, e vreo problema. As vrea sa-l am si eu permanent decalotat...cum sa fac asta?

3 răspunsuri:
| Aliutza a răspuns:

Barbatii pe care ii vezi tu in filme sunt ciscumcisi. Ca sa fii si tu la fel, trebuie sa-ti faci o operatie de circumcizie. Daca esti minor, am impresia ca ai nevoie de acordul parintilor. Daca erai evreu, parintii te duceau la medic pentru operatia asta chiar la nastere, fara sa-ti mai ceara parerea. Asta nu inseamna ca toti barbatii circumcisi sunt evrei. In filmele pe care le vezi tu, barbatii sunt circumcisi pentru ca producatorii considera mai sexy imaginea aceea a penisului, decat clasica imagine, fara circumcizie. In plus, se spune ca e mai igienic sa fii circumcis decat sa nu fi.

| Questions a răspuns:

Se face o operatie, aceasta operatie taie pielita aia. sunt si eu la fel, deoarece sunt musulman, si la noi in religie este obligatoriul, e mai igienic si mai bine ...nu transmite boli sexuale.

| bestia_5989 a răspuns:

E normal sa isi revina pelita la loc e jenant daca stai cu capu belit la mine e din nastere cu capu belit si m-am obisnuit ma jeneaza si pe mine cate o data si arata si ridicol cu capu belit...eu nu stiu cum sa fac sa imi vina pelita la loc imi puteti spune si mie?