| mikkkkkkkiiiiii a întrebat:

Buna, am o mega problema, mi-a întârziat menstruația cam o săptămână, mi-am făcut un test de sarcina ieri și mi-a ieșit negativ, am unele simptome specifice unei sarcini cum ar fi stări de greata, dureri de burta gen ca și cum aș avea febră musculară, urinari dese, oboseala. Oare să fiu însărcinată?

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Esti sigura ca nu iti induci tu aceste stari de gravida? Nu am auzit sa ai simptomele unei sarcini atat de rapid. Este posibil sa iti intarzie si din cauza stresului ori poate menstruatia ta este neregulata. Mai asteapta un timp si mai fa un test.

| mikkkkkkkiiiiii explică (pentru Aasdfghj):

Este regulata de câțiva ani buni, nu am avut probleme sa îmi întârzie atât de mult. In plus nu am de ce sa îmi induc eu asemenea stări că nu e de glumit cu așa ceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina dimineata cu prima urina, dar numai DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca sa fii sigura ca testul este facut corect si arata realitatea.

| mikkkkkkkiiiiii explică (pentru Violleta2022):

Voi mai încerca să fac unul zilele acestea sa vad cum sta treaba

| Ilincoana a răspuns:

Din cauza faptului ca iti este frica sa fii insarcinata, iti induci singura starile de sarcina, cum s- a mai zis intr-un comentariu aici. Stai linistita si nu te ingrijora. Testele de sarcina sunt 99.9 la suta adevarate. Iti va veni curand, e normal sa iti intarzie

| mikkkkkkkiiiiii explică (pentru Ilincoana):

Ideea este că nu mi s-a întâmplat niciodată să îmi întârzie atât de mult, maxim o zi dar nu o săptămână și puțin.

| Ilincoana a răspuns (pentru mikkkkkkkiiiiii):

Mie prima data dupa ce mi-am inceput viata sexuala, mi-a intarziat vreo 3 saptamani si am tras o sperietura cat casa, dar a fost ok. in functie de hormoni, activitatile sexuale, stres si multe altele, stopul tau se deregleaza si nu mai e regulat.