| Fatainroz99 a întrebat:

Buna! Am o nelămurire. De unde pot sa îmi dau seama când ovulez? Caci eu am acea secretie albus de ou cam in jur de 6 zile pe luna. Dar va rog sa nu spuneti de testele de ovulatie. Ma refer strict din experiența voastră. Secreția aceea ca de albus de ou se continua câteva zile si după ovulatie? Sau cum? Va rog sa îmi explicați.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Secretiile vaginale sunt normale si mai dense in anumite perioade ale lunii (cand ovulezi si cand esti excitata), sau mai putin dense, in celelalte perioade, dar sunt prezente tot timpul fiindca vaginul este tot timpul umed si tot timpul se auto-curata.

Cum afli cand esti la ovulatie?
1. Poti cumpara teste de ovulatie din comert
2. ori iei temperatura bazala zilnic si in perioada de ovulatie vei observa ca temperatura creste cu 2-3 grade.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca ai ciclul regulat, iti pot calcula pe calendar, ba chiar exista si aplicatii pentru asta.

https://www.drmax.ro/......e-acesteia