| Iuliaiulia1993 a întrebat:

Am o secretie albus de ou. Mentionez ca eu normal o am in zilele de ovulatie însă această lună nu am avut in zilele de ovulatie ci dupa

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Mucusul cervical fertil, cel care are aspectul asemanator cu albusul oului este produs numai in perioada zilelor din preajma ovulatiei. Astfel ca pe baza celor relatate se poate presupune ca actualut ciclu menstrual a suferit o dereglare in urma careia va fi mai lung fata de cel estimat si din acest motiv ovulatia urmeaza sa se produca intruna din zilele urmatoare. Iar daca momentul de pornire a menstruatiei se va produce peste circa 2 saptamani, in acel caz vei sti daca rationamentul prezentat este corect sau nu. Teoretic in acest moment esti in perioada fertila a ciclului. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Posibil sa ai candida sau vreo astfel de infectie, du-te la ginecolog

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui sa mergi la medic.

| cristinutza07 a răspuns:

In caz de :
mâncărime
- senzație de arsură în timpul urinării
- dureri în timpul actului sexual
- secreții albe, cu textură brânzoasă
- înroșirea și inflamarea zonei în cauză atunci sigur ai candidoza. Iar candidoza o tratezi cu Canesten ovule si crema, plus ca trebuie sa eviti lactatele. In timpul tratamentului (de 3 zile iti recomand sa iti faci spălături cu ceai de mușețel ).

| Iuliaiulia1993 explică (pentru cristinutza07):

Nu,nu am nici un simptom din cele de mai sus

| cristinutza07 a răspuns:

In caz de ai :
mâncărime
- senzație de arsură în timpul urinării
- dureri în timpul actului sexual
- secreții albe, cu textură brânzoasă
- înroșirea și inflamarea zonei în cauză, înseamnă ca ai candidă. Candidă se tratează cu canesten ovule si crema. Tratamentul durează 3 zile. Poti sa încerci in timpul tratamentului sa faci spălături cu ceai de mușețel, mușețelul este un foarte bun dezinfectant