| Geo_6329 a întrebat:

am o nelamurire.Nu tin postul Craciunului, dar am auzit ca, chiar daca nu tin post nu este bine sa intretin relatii sexuale cu iubitul.Ma lamureste cineva cu intrebarea asta? Am cautat pe internet dar nu prea gasesc... Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Pai nu e binethinking
Vezi tu, noi tinem post pentru ca e vb. de ceva ce nu suntem de acord, de ex. in postul pastelui nu " suntem de acord" cu rastignirea Mantuitorului, miercuri am uitat ce s-a intamplat iar vineri aa fost tradat. Deci daca e post mare de Craciun, in fine, s-au intamplat si at. destule insa mai greu de explicat, noi renuntam la produsele de provenienta animala, treccem la o "dieta" vegana( foarte sanatoasa). Gandeste-te ca sexul se face doar pentru reproducere, din punct de vedere bisericesc, deodata ai nimerit-o, plus mai este si chestia aia ca daca am fi in rai acum un copil se facea prin cuvant, nu prin placere, logic, ne abinem si de la sta! Sper ca te-am lamurit cat de cat! happy

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te sfatuiesc sa repostezi intrebarea ta la categoria Religie, ti se va raspunde foarte explicit!
Aici, mai greu!happy

| ghineanamaria a răspuns:

Cica asa este si cica nu trebuie nici sa te saruti in perioada aceastastraight face

| Termopile a răspuns:

în postul Crăciunului și inclusiv de Crăciun este interzis să faci sex așa că aptinete.