| Roselyn a întrebat:

Am o nelamurire si v-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta. Astazi, in jurul orei 17, am avut contact sexual protejat cu prietenul. Cand si-a scos prezervativul, am observat putina sperma pe suprafata acestuia. Am verificat daca s-a spart, dar totul era in regula. El sustine ca atunci cand l-a dat jos, l-a dat jos gresit si putina cantitate de sperma din interior s-a scurs spre suprafata. Sunt ingrijorata ca sperma ar fi putut ajunge in vagin, cu toate ca el sustine ca nu este posibil, deoarece s-a intamplat dupa ce am terminat actul. Tin sa mentionez ca sunt in perioada fertila. Credeti ca ar trebui sa iau postinor? Daca da, la cat timp dupa administrarea pastilelor at trebui sa am menstruatie? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu era sperma, era lichid vaginal.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la un cabinet de planning familial, nu lua Postinor dupa ureche. Medicul de acolo iti va face o anamneza completa si va decide daca e cazul sa iei sau nu. In plus, iti va spune cum sa-l iei, ce va urma si la ce reactii adverse sa te astepti.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Tu stii mai exact ce s-a intamplat acolo decat noi. Daca nu esti sigura de ceea ce spune el... ia Postinor.Menstruatia apare la unele femei dupa 1-2-3 zile de la administrarea pastilelor.Banuiesc ca difera de la femeie la femeie cat si daca te aflai in perioada fertila in momentul in care ai luat Postinor. Mie mi-a venit menstruatia dupa 2 saptamani...cand trebuia de fapt sa imi vina, iar pilula am luat-o in perioada fertila(dupa calculele mele:in ziua ovulatiei)

| Linda a răspuns:

Mai bine alta data sa nu faci sex chiar in perioada ovulatie. (Desi e cel mai linistitor si incantator cand esti casatorit cu persoana respectiva si nu ai stresuri, dar e alegerea ta.)

regis
| regis a răspuns:

Subscriu la @supersx. Daca prezervativul nu era spart, nu avea ce altceva sa fie.

| Notme a răspuns:

Lichid vaginal dupa cum spun si altii. Totusi inainte sa iei Postinor mergi la medic.