| Alexandra1120 a întrebat:

Am o problema. Ciclul meu trebuia sa vina acum 2 zile si inca nu a venit, iar eu nu inteleg de ce. Am facut sex doar protejat, exceptând o data cand s-a intamplat cu 2-3 zile de cand trebuia sa vina menstruația. Vreau sa Menționez ca am fost luna trecuta la un control ginecologic si a iesit totul ok. Care ar putea fi cauza?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca vor apare si se vor manifesta asemenea intarzieri privind inceperea menstruatiei si pe parcursul a urmatoarelor mai multe cicluri menstruale, fiindca vor fi in continuare mai mult sau mai putin dereglate intr-o masura imposibil de anticipat/previzionat din cauza existentei si persistentei in organismul tau a hormonilor sintetici oroveniti din pastila de a 2-a zi folosita absolut INUTIL si IRESPONSABIL in urma cu putin timp. In 29 Iunie | Alexandra1120 a întrebat:
,, Buna! pe data de 19 am luat contracepția de urgentă dupa ruperea unui prezervativ fara ejaculare....bla,bla, bla"",, Durerile de cap"" amintite in raspunsul dat la acea intrebare incep sa se manifeste si sa-si faca simtita prezenta. Asa se intampla atunci cand folosesti acele pastile nenorocite fara discernamant, dupa ureche sau cum te duce/indeamna capul prost. Poti fi linistita si sa nu te stresezi fiindca este vorba doar de o dereglare a ciclului menstrual. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca situatia este asa cum zici tu, nu poti fi gravida. Intarzierea de care vorbesti este din cauza unei dereglari hormonale aparuta in urma actelor sexuale avute cu iubitul tau.

| Alexandra1120 explică:

+simt o durere in perioada asta la solduri pe care nu o simteam inainte doar uneori cand ma penetra iubitul meu