| nothingelsematters a întrebat:

am o problema cu fostul meu prieten.ma suna mereu sau imi da mesaj in care imi spune sa il sun sa imi auda vocea, nu stiu de ce face asta pentru ca el stie ca am o relatie de aproape un an.am fost cu el de trei ori dar de fiecare data ne-am despartit din cauza lui pentru ca devenea cumva indiferent si mai putin interesat de relatie. noi am mai tinut legatura prin messenger asa ca prieteni insa de un timp asta face. eu mai tin la el dar nu ii voi arata asta vreodata pentru ca nu merita si nu voi renunta la prietenul actual pentru el.

3 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Bine zis.
Cel mai simplu: îţi schimbi numărul, şi nu o să te mai deranjeze.

| nobody88 a răspuns:

Corect ar fi sa iei si sa discuti cu el, sa ii explici exact cum stau lucrurile, sa ii zici ca lucrurile astea iti creaza probleme si ca iti da o stare de disconfort si sa inteleaga ca e mai bine ca lucrurile sa ramana asa. roagal pe un ton foarte politicos sa se opreasca pentru ca nu e frumos sa te deranjeze nonstop, si explica-i ca, nici lui nu i-ar placea ca un fost sa ii deranjeze in truna relatia explica-i frumos cat de mult te afecteaza chestia asta. Daca o sa inteleaga bine daca nu pur si simplu ignora-l si spune-i tot adevarul prietenului tau actual.

| CocalaraRockerita1989 a răspuns:

Inca mai tine la tine.cred ca inca te mai iubeste.asta e semn ca ar trebui il indepartezi.risti sa te certi cu actualul daca afla de fostul