| Larisa_5606 a întrebat:

Am o problema cu prietenul meu.Cu toate ca nu suntem de foarte mult timp impreuna au intervenit unele probleme. El mi-a zis ca s-a atasat si chestii de genu si ca nu vrea sa ma raneasca insa eu dupa o experienta neplacuta cu alt baiat nu prea mai cred in chestiile astea si nu mai am incredere.Cum as putea sa imi dau seama daca chiar tine la mine si ii pasa? Multumesc

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

O logica simpla ne spune ca el ar trebui sa-si faca probleme,in cazul asta,nu tu.
Cere-i sa-ti demonstreze ca tine la tine si daca se framanta cum s-o faca,crede-l,chiar tine la tine.
Si alunga-ti teama asta, te inteleg bine si ma amarasc pana si eu, cand vad ca inca o ai in suflet...

| LeontinAndrei a răspuns:

Invata sa citesti acei indici pe care ti-i dau toti oamenii. Daca ai invatat sa interpretezi acei indici poti afla foarte multe lucruri despre cei din jurul tau. Cand spun idici ma refer la comportamentul lui, ma tonalitatea vocii lui, modul de a te privi, etc. Sau poti vorbi cu o fata, o buna prietena de-a ta sa incerce sa i se bage pe sub piele. Daca reuseste si observi schimbari ciudate sau... un comportament diferit la iubitul tau, atunci clar nu tine cu adevarat la tine.

| catalin188 a răspuns:

Sincer mergi cu valu. Distreazate fal unpic gelos si vezi cum reactoneaza.

| foxsilver a răspuns:

Daca el va face primul pas catre o comunicare cu tine, te va intreba cu sa rezolvati acele probleme, e ok.Chiar si numai faptul ca vrea sa comunice cu tine e un semn bun.Dar daca el doar asteapta de la tine rezolvarea problemelor,sau mai rau,va avea pretentia sa stergeti cu buretele tot, ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, atunci nu e ok.