| anonim_4396 a întrebat:

am o problema destul de grava ca sa spun asa... Acum 2 saptamani am incercat sa fac dragoste cu prietena mea, totul a mers bine, adica in timpul preludiului aveam o erectie normala. Problema apare dupa ce am pus prezervativul si am stat 2-3 minute, fara sa facem nimic, nu dormisem vreo doua zile, adica aveam un somn de 4-5 ore asa, si nici ala linistit. In zilele alea am baut o doza mare de cola sa zic asa si ceva alcool. Ei bine, la prima noastra incercare de a face dragoste, nu stiu, erectia s-a pierdut. M-am panicat ingrozitor, sincer si acum sunt extrem de panicat. Dupa ce erectia a disparut, ne-am imbracat ( eu am decist asta extrem de dezamagit de mine insumi), iar apoi, cam la 7-10 minute, erectia a reaparut. Si apoi si seara urmatoare, dar eu am decis sa nu fac nimic. De 2 saptamani, pur si simplu ma gandesc la chestia asta, si pur si simplu ma gandesc ca poate am ajuns impotent si ma sperie groaznic ideea asta. Ideea e ca am erectie dimineata si uneori noaptea, am erectie si cand ma vad cu prietena mea, adica pur si simplu. Ca exemplu acum 4 zile aveam erectie doar ca ma tineam cu prietena de mana si cam atat, apoi am cautat despre impotenta si pot sa zic ca acum nici macar apetit sexual nu mai am... Imi e teama ca daca nu mai sunt bun de nimic, si nu mai pot face nimic niciodata? Nici de la filmele porno nu se mai "scoala", adica nu ca nu s-ar scula, dar eu nu mai simt nimic, simt doar panica pentru ca vreau sa se "scoale". Am o problema grava, se poate rezolva cu medicamente ceva, e permanent? Apetitul sexual este influentat de potenta? Vreau sa spun ca cu cat ma gandesc la chestia asta mai mult ma sperii, imi pierd apetitul, increderea. Dau funda unui raspuns cat mai bun posibil va rog.

Răspuns Câştigător
| HereToHelp123 a răspuns:

Salut! Nu ai impotenta,stai linistit! Aia e altceva,mult mai grav,alte simptome,etc. Netul asta te sperie ingrozitor. Si eu sunt o fire panicoasalaughing Prin mai cred,aveam greturi si dureri de stomac de ceva vreme,si am cautat pe net si ajunsesem la simptomele cancerului de stomac straight face Iti dai seama cat eram de crizata,nu? Pana la urma nu era nimic,aveam greturile de la niste pastile pentru acnee care le luam laughing
Netul e la general,sunt niste simptome generale. Aceleasi simptome le poti gasi la N boli. Totul la tine e pe baza de subconstient,intelegi? Subconstientul si panica te controleaza. Tu in loc sa fii relaxat,sa se "trezeasca",te panichezi,gandesti negativ si NUNU si clar nu merge treaba laughingAtunci erai obosit, organismul reactioneaza la oboseala. "micutul tau" nu se trezeste cu cola laughing E normal ce ti s-a intamplat!
Uite aici tratament:
Inchide ochii. Esti tanar, sanatos! Uita tot. Daca ti-e frica sa incerci cu prietena, isi zic pe sleau, ok?
Relaxeaza-te. Numara pana la 5. ESTI SANATOS! Deschide un film deocheat, uita-te si relaxeaza-te, pur si simplu nu te gandi la nimic din ce s-a intamplat. Respira adanc. Sa vezi cum vine la activitate, aiaiai, abia o sa astepti sa mergi la prietena ta!winking
Lasa paranoia si panica deoparte.Treci peste ele! Te cred, stiu cum e, stiu ca e greu. Incearca din greu! Sa-mi zici tu mie de nu a merslaughing
Bafta multa!

| anonim_4396 explică (pentru HereToHelp123):

Ideea e ca am zis ca nu stiu, nu mai am apetit nici pentru filme deocheate, adica ma uit si nu merge, adica nu simt nimic, nu ca imi place si nu se trezeste, nu ma mai simt bine sa ma uit la filmele respective si nu ma mai atrag dupa peripetia de atunci. Dar asa am erectii. Cred ca e de la panica, o sa incerc sa ma relaxez, sa mai treaca timpul si apoi vad ce fac, daca nu merge am sa merg la un doctor. multumesc mult de raspuns.

| HereToHelp123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru ce! Relaxeaza-te si atat!winking

| anonim_4396 explică (pentru HereToHelp123):

Multumesc mult de tot! Am sa incerc sa nu ma mai gandesc la asta si sa nu mai caut pe net. o fi si din cauza vremii, pur si simplu nu am chef de nimic, dar la asta nu m.am gandit. Multumesc enorm de sfat, nu ai idee cat inseamna.

| HereToHelp123 a răspuns (pentru anonim_4396):

E posibil sa fie si de la vreme. E o schimbare prea brusca de la cald la frig. Si organismul reactioneaza, iti dai seama.winking

5 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Pune peni_ul pe tocator daca te-a facut de ras.
EXISTA VIAGRA iti da de la sex shop
sau de la farmacie
incerca cu o cantitate foarte mica
adica 25miligrame

mergi la un sex shop erotica si cere acolo ceva sa te intareasca
tiali
super potent

este o bautura cost amaxim 30 ron

o gasesti si la plafar bautura asta este din plante
si nu e toxica ca si viagra care se zice ca daca te apici de ea pe urma nu ami functioneaza fara