| Geiby a întrebat:

Am o problema... sad Imi place de un baiat mult.desi cand am pus o intrebare daca (el ma place)voi ati spus ca da, eu sunt pesimista deci cred ca nu place. Dar ma gandesc mereu daca ma place (desi nici in ruptu' capului nu-l intreb). El mereu vb mult cu prietena mea, si ma simt ciudat si imi e ciuda.Incerc sa ma gandesc la altceva dar pur si simplu nu poot. Deshi sustzin faptul' ca fake pe deshteptu', e ingamfat, nesimtzit si bagacios tot imi place! Mereu ma gandesc ce mi-a facut rau, dar nu gasesc nimic serios si ma gandesc la el in continuare. Am incercat sa vorbesc cu altcineva dar cand chiar uit de el, intervine si ma-n intreaba nu stiu ce prostii! Uneori chiar cred ca sunt in plus pentru ca prietena mea si cu el se inteleg asa de bine, si cand ma cheama sa mergem is spate sa ne dam pe gheata, refuz. Cand prietena mea e supy pe el imi spune ca ma barfeshte si sa-l spun ca alerga pe holuri (fiindca sunt shefa clasei am puterea. )deshii eu nu voiam sa-l spun ma convins cand mi-a spus ca m-a facut momaie, inceata.(deshii cred c-a spus-o la nervi)El e cam tocilar si azi cand i-am spus lu' domnu' cine a alergat i-am spus ca si el (si altii)dar el a inceput sa planga pentru ca domnu' a zis ca-i scade nota la purtare, am uitat un mik detaliu :eu scriu cine alearga pe caiet, si dimineata prietena mea cea mai bna i-a zis lu' domnu' sa-i dau caietu (eu nu voiam.pentru ca nu voiam sa se supere toti cei scrishi)dar nu stiam cum sa-i shterg, chiar daca ea a zis ca m-a barfit nimeni de pe lista nu merita! Revenind, cand a inceput acel baiat sa planga m-am simtzit prost si i-am spus prietenei ca-mi pare rau de el si ceilaltzi, ea a spus ca n-are de ce sa-i pese ca o meritau, am evitat sa vb cu acel baiat pentru ca chiar aveam o slabiciune, dar ma intreba constant de ce l-am scris, prima oara l-am ignorat, dar a doua oara n-am mai putut si i-am spus ca pentru ca alerga pe holuri ca n-am vrut sa-i spun ca mi-a zis prietena ca se supy unu pe celalalt, el nu s-a supy atunci pe mine dar a zis ca-l alerga cineva si de asta, si i-a spus lu' domnu' si-a fost shters si nu-l spune lu' taicasu' la shedintza de azi, dar tot mi-a parut rau, aproape toate fetele din cls il plac deci le spun ftelor ca ma deranjeaza ca nu vreau sa fiu ca ele,(toate astea s-au intamplat azi). Asta seara am visat ca era de Craciun (ciudat pentru ca el nu e ortodox)si vb cu un baiat cu care am fost la gradinita si sunt si in clasa cu el si el s-a uitat la mine si i-a spus unei fete (Alexandra, nu prietena mea)"TE IUBESC yes ti-am spus-o da!" Mai e o chestie, mama lui la fiecare shedintza comenteaza de cel care se uita la tema de la engleza si maicasa fake cum vrea el, dar eu sunt shefa clsei si l-am scris de mii de ori pe caiet, si daca comenteaza cineva la shedintza despre Shefa/Sheful clsei se schimba imediat, si e ciudat pentru ca maicasa a comentat ca prietena mea cea mai buna a fost cel care corecta temele la engleza si a fost schimbata si in plus era cam din decembrie cu sarcina asta, eu sunt din septembrie shefa clsei si n-a comentat nimenea.CIUDAT! Ce pot sa fac? Chiar sunt a-III-a roata? Oare sunt eu mai ciudata? Sau ce? Sa reformulez ca nu am 17 ani ci cam 12-13 deci sa nu comentati ca sunt mica ca nu mai dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

De multe ori esti in plus. cateodata trebuie sa iti dai tu seama daca esti in plus, simti asta si atunci, faci un pas in spate nu te mai bagi.

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

NU voi comenta ca esti mica, voi comenta ca esti la scoala si nu stii sa A SCRIE. Nici macar nu m-am obosit sa citesc pana la capat ca ma ia durerea. Hai sa iti dau un sfat care iti va prinde bine. Fi mai calma, relaxata, nu mai baga in seama toate chiar nu conteaza cine place pe cine. Iti place mult de baiatul asta? atunci incearca sa ii faci pe plac, sa te dai la el, daca esti rea si faci pe scorpia si indiferenta nu o sa vina la tine.

| Geiby explică (pentru EnvyU):

Stiu sa scriu dar cand nu ma grabesc, de exemplu acum nu ma grabesc.Eu nu vreau sa-l fac sa ma placa eu vreau sa stiu daca sunt in plus.

| EnvyU a răspuns (pentru Geiby):

De multe ori esti in plus. cateodata trebuie sa iti dai tu seama daca esti in plus, simti asta si atunci, faci un pas in spate nu te mai bagi.