| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema in care cred ca numai voi ma puteti ajuta!
Deci, cind eram mica(12ani) am vazut un film porno si am facut si eu ca acea fata (mi-am bagat 2 degete in vagin). A doua zi am vazut singe pe chilotei era de fapt prima menstruatie. Vreau sa stiu daca are legatura una cu alta shii daca e posibil sa nu mai fiu virgina? Prietenul meu mi-a zis ca ma ashteapta cit va fi nevoie dar daca eu nu voi fi virgina nu va mai vrea sa stie de minecrying mii frica ca ar putea fi asa voi ce ziceti?
Plizzz fara mishtouri de asta depinde viitorul meu!
Ms anticipat.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu esti virgina fiindca nu ai avut contact sexual niciodata. Nu stiu daca atunci ti-ai rupt himenul sau nu, dar asta nu conteaza, pana la urma virginitatea e mult mai mult decat un himen integru.
Problema mea este alta: tu esti sigura ca vrei sa stai cu un barbat caruia i-ar fi atat de usor sa nu mai stie nimic despre tine? Mie mi se pare straniu si nu prea seamana a iubire din partea lui. Pana la urma te iubeste pe tine, ca om, ca femeie sau himenul tau integru si onoarea ta nepatata?

| matchpoint a răspuns:

Nu e chiar asa dramatica nu este situatia.
Faptul ca prin masturbare ti s-a rupt himenul si ai sangerat nu inseamna ca nu mai esti virgina.
Daca pana acum nu ai avut nici un contact sexual inseamna ca esti virgina.
Te rog sa ii spui si prietenului tau sa se documenteze despre himenul unui femei.
Nu e neaparat nevoie ca la primul contact sexual sa existe sangerari. Asta e posibil datorita elasticitatii himenului, sau in cazul tau, ruperii himenului in timpul masturbarii. Dar de ce nu esti sincera cu el si sa-i spui ce s-a intamplat de fapt?

| roxy_5007 a răspuns:

Esti virgina nu-ti fa grizi daca nu ai facut sex nu ai cum sa te dizvirginezi nu in himen consta virginitatea unei fete

| copilu a răspuns:

Buna posibil e asta fizic vorbind dar psihic inca mai esti virgina dar cum a zis si brigaela nu cred ca merita daca asta e tot ce conteaza la el."sa fi virgina "daca tine la tine atunci te va accepta asa cum esti. spune i si vezi care e reactia lui asta e parerea mea ce pot sa ti spun bafta "dar nu cred ca va apuca sa creada povestea ta "

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti virgina stai linistita. dar zi lui prietenul tau la vrajeala ca nu mai esti virgina sa vezi daca te iubeste mai sta cu tine iar daca nu te iubeste nu mai st cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da asta adica masturbarea poate sa faca ca sa-mi apara primul ciclu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-ti face griji, esti ca noua!