| Enjinak a întrebat:

Am o problema, prietenul meu vrea sa facem sex în fiecare seara, eu nu vreau pentru ca nu simt nevoia. Ex am facut acum 2 zile 3 numere și acum vrea iar. De câte ori pe săptămână e normal? Facem sex doar de 8 ori pe luna.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il lasi liber sa stea cu o futacioasa

| Adry05 a răspuns:

Crec nu prea sunteți comapatibili pe partea asta, ori vă despărțiți și el caută pe cineva cu libidou mai crescut ori alternează sexul cu masturbarea

| RoCkKiD a răspuns:

Nu exista un normal din punctul asta de vedere, si e evident de ce, ca pentru fiecare din voi normalul e diferit.
Realitatea e ca daca el nu e dispus sa faca sex mai rar sau tu nu esti dispusa sa faci sex mai des relatia nu o sa reziste, iar asta nu e un lucru rau. Chiar daca ajungeti la un compromis cel mai probabil unul din voi va fi nefericit. Pur si simplu nu va potriviti.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este "normal" sa faceti asta cand vreti si cand simtiti amandoi, AMANDOI, nu doar unul. Daca el vrea in fiecare seara si tu nu... asta este, doar nu te controleaza el pe tine. Nu faci si gata.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este specificat niciunde numărul de acte sexuale pe care sa le facă un cuplu într-o luna. Fiecare cuplu face sex atunci când poate și simte nevoia de sex. Prietenul tău exagerează cu sex multiplu în fiecare zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicați...ajungeți la un numitor comun. Nu știu cum e normal...pentru că în unele aspecte cum este acesta normalul diferă de la om la om. Dar poți să te bucuri că partenerul tău te găsește atrăgătoare. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cate ori si tu chef să-i dai fofoloanca. Că nu e după el.
Tu ar trebui sa te plângi că nu primești destul sex într-o relație normală, nu ce aveți voi.
Normal că nu simți nevoia. Că nu face nimic încât să te excite și să facă partidele mai spicy, probabil îți dă din câteva poziții până știe el că e gătat, nu e atent daca îți face și ți-e plăcere sau nu. Da că surdu-l in duba.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
Este atras de tine si simte nevoie sa o faceti des, asta nu este neaparat un lucru rau. Bucura-te ca vrea asta de la tine si nu de la altele! Daca tu nu ai chef poti sa ii spui direct, daca te iubeste sigur o sa inteleaga. Dar nu il lasa
suparat, uitati-va la un film sau faceti ceva impreuna ca sa isi ia gandul de la sex.

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

Consider ca sexul e foarte important intr-o relatie. Ceea ce nu are acasa va cauta in alta parte. Oricum pentru fiecare cuplu normalitatea e diferita, trebuie sa gasiti ritmul vostru. Vezi aici de ce ar trebui sa o faci mai des happy https://suntmamica.com/beneficiile-sexului/

| Constantin_Denis_1905 a răspuns:

Il pui sa-si dea o laba.

| Patrisia34455 a răspuns:

Este normal de cate ori simți nevoia.Dar daca el vrea în fiecare seară și tu nu simți nevoia sau nu ai chef ai putea sa i spui.